Posted by : NightTheFox


Biraz beklediniz bölüm için ama yapacak bir şey yok. Bölümü düzenlemesi cidden uzun zaman aldı ve fırsatım olmadığı için bölüm veremedim hızlıca. Dediğim gibi, fırsatım oldukça bölüm vereceğim. Sinir bozucu gelebilir belki size bu durum ama hayatımda çeviriden belki 100 kat daha önemli işler dönüyor. Ling Chen'in ne yapacağını umursamayacak kadar meşgulüm ve ne zaman bölüm gelecek soruları görmekten yoruldum. Cidden kendi verimim dip yapmış durumda kafam çok dolu. Normalde 1 saatte çevirebileceğim şeyi en az 4 saatte çevirebiliyorum şu an. Bir bölüm normal şartlarda 2.5 saatimi alıyor. Bölüm düzeni olmayacak bir süre haberiniz olsun. Ne zaman kafama eserse düzenleyip atacağım bölümleri. Elimde çevrilmiş bölümler  taslak halinde duruyor 26'ya kadar ama düzenlemek için zamanım yok şu an. 2 saatte düzenleyebildim ancak bu bölümü bile. Ve emin olun düzenlemesi en kolay bölümlerdendi. Bir sonraki bölüm ne zaman gelecek diye sormanın bir manası yok çünkü işlerim var. Ben de bilmiyorum ne zaman gelecek bir sonraki bölüm. Ayrıca bölüm içindeki yeşil renkli konuşmalar hoşunuza gidiyor mu gitmiyormu belirtirseniz güzel olur. Beğenmezseniz sonraki bölümlerde olmayacak. İyi okumalar.

Çeviren: NightTheFox, Morikas
Düzenleme/Çeviri Kontrol: NightTheFox

[Cehennem Örümceği]: Tip: Şeytani Hayvan, Seviye:5, Kalite: Lord, HP:3800, Bir tür çok korkutucu insan-yiyen örümcek. Tüm vücudu bir insanı kolayca öldürebilecek türde zehirle kaplı, onun belirdiği bölge kesinlikle bir felaketin içine düşer, bu nedenle insanlar için yok edilecek bir hedef haline gelip, binlerce yıl önce karadan kayboldu.

LV5 Lord BOSS!

Ling Chen bir kez daha stat’larına göz atarak, kurt dişi kılıcı eline aldı, hafif bir nefes alıp, öncülüğü yaparak cehennem örümceğine atıldı. Aynı anda, cehennem örümceği de ona saldırıyordu, sayısız insanın kabusu olup korkutan o vücut, özellikle zehrini salmasına gerek olmadığından dolayı, tek  yapman gereken şey onun vücuduna dokunmaktı ve tedavisi zor olan o ölümcül zehir sana bulaşmış olacaktı.

Bir adam ve bir örümcek kafa kafaya birbirlerine atılıyorlar, aralarındaki mesafe kısalıyor ve kısalıyor… Ve sonrasında, iki vücut birbirine ulaştı.

FWOOSH.

Birbirine çarpışan vücutlar belirmedi, Ling Chen’in vücudu cehennem örümceğinin yanından zikzak çizdi, aynı zamanda bir hasar numarası örümceğin kafasından yükseldi.

-204!

İlk saldırı sadece yerini bulmamış, aynı zamanda fevkalade bir kritik delici vuruş olmuştu. Tam Güç Vuruşunu maksimum seviye yaptıktan sonra, bolca gelişmiş özelliklerle Ling Chen bu LV5 Lord BOSS’a kolayca 100’ün üzerinde hasar verebiliyordu.

1 saldırısı yerini bulan Ling Chen durmadı, çabucak arkasını döndü, ve örümcek arkasını dönemeden 3 sefer daha saldırdı.

ISKA, -103, ISKA.

Cehennem örümceğinin korkunç karşı saldırısı anında geldi, onun vücudu ileri hareket eden 8 bacağı tarafından hızla taşınırken, Ling Chen'e doğru toslamak için atıldı. Vücudunun herhangi bir parçası Ling Chen'e temas ettiği takdirde, canının en az yarısını kaybettirebilirdi. Onun hızındaki ani artış sebeiyle Ling Chen neredeyse dokunuluyordu. Çabucak geri çekildi ve ardından bir yuvarlanma ile, cehennem örümceğinin saldırısını atlattı. Cehennem örümceği, duramadığından dolayı duvara çarptı. Başını sallayıp, aceleyle arkasını döndü. Anında, koca bir grup yeşil sıvıyı Ling Chen’e doğru püskürttü.

Lord BOSS'un çok çeşitli saldırı stilleri vardı, tüm saldırı stillerini keşfetmenden önceki zamanlar en tehlikeli olanlardı. Yeşil sıvı ortaya çıktığı an, Ling Chen bunun 10-12 metreye ulaşabilecek bir püskürtme olduğunu kestirmişti, kapladığı alan bütün bir 90 dereceydi. Hızla geriye sıçradı ve ardından yanındaki bir kayanın üzerine basıp, onu yana zıplamak için kullandığında, yeşil sıvı tarafından kaplanan alan artmıştı. Aynı anda, püsküren zehirin kapladığı alanı ve açısını, ayrıca püskürtmeden önceki kısa hazırlık hareketlerini, ezberlemişti.

SSSS!! (ÇN: Örümcek ağının püskürtülmesinin ya da havada uçuşu sırasında çıkardığı sesin tanımı olabilir burası.)

Önünden keskin, havayı bile delen bir ses geldi, küçük, neredeyse görülmeyen beyaz bir nokta Ling Chen'in görüş açısına girdi. Ling Chen'in göz bebekleri küçüldü, hiç düşünmeden, çabucak yere yattı. Hemen ardından, ince beyaz bir tel yüzünün üstünden geçti...

Örümcek ipeği!
(Biz normalde örümcek ağı deriz tek bir ip olsa da ama ileride örümcek ağı kendisi olarak kullanılmış, bu da örümceğin içinden çıkan tek çizgi olan ipek işte :D)

Onun atlattığı örümcek ipeği duvara dokundu, sanki ona çivilenmişcesine yapıştı, gergin bir şekilde örümceği duvara bağladı.

SSSS!

Ling Chen'in bedeni henüz sabit bile değilken, ikinci örümcek ipeği çoktan atılmış geliyordu. Ling Chen’in sağ eli yeri ittirdi, uzağa yuvarlandı, sola doğru ilerledi ve ardından ayağının yeri tekmelemesinin verdiği momentumu kullandı, yan tarafa sıçradı ve yükseldi, aynı zamanda aniden atılan üçüncü örümcek ipeğinden de sıyrılıp, kendini dengelemeden önce birkaç adım sendeledi. İkinci ve üçüncü örümcek ipeği de onun bir önceki yerine sabitlendi, diğer ucu cehennem örümceğinin vücuduna bağlanmıştı. 

Bu örümcek iplikleri sadece basit beyaz renkte değildi, dışı hafiften yeşil bir ışıltıyla kaplıydı. Biri bu örümcek ipliklerinin zehir içerdiğini tahmin edebilirdi. Eğer dokunulursa, sadece ağlar tarafından bağlanmayacaktın, sahip olduğun HP de zehir tarafından çabucak sömürülecekti.

Ayaktayken, Ling Chen’in örümcek ağlarından kaçınması kolay bir meseleydi. Sıkça yerini değiştiriyor, vücudunu döndürüyordu, demetler halinde örümcek ağları vücudunun yanından geçip gidiyordu… Fakat, Ling Chen’in kaşları git gide daha da çatılıyordu. Bu kadar büyük bir örümcek, korkunç bir miktarda örümcek ipeğine sahip olmalıydı, eğer böyle kaçmaya devam ederse, saldırmak için herhangi bir şansı olmayacaktı. Ve en korkunç olanı… örümcek ipeği dışarı doğru atıldıktan sonra kaybolmuyordu, aksine duvara ya da yere yapışıyor gittikçe büyüyen bir örümcek ağı oluşturuyordu. Ling Chen her geri çekildiğinde, örümcek ipeği de biraz daha büyüyecekti, kullanabileceği boşluklar küçülecek ve küçülecekti… Sonunda, gidecek hiçbir yeri kalmayacak, tamamen örümceğin ağına düşecekti.

Lord BOSS’lar gerçekten birbirlerinden daha baş belasıydı! Ling Chen dişlerini sıktı ve ardından sıyrılırken kafasını kaldırdı, örümcek ipeği salan cehennem örümceğine baktı. Sonunda, gözleri örümceğin vücuduna kilitlenmişti, örümceğin ipeği attığı yere… Orada güçsüz bir şekilde ışıldayan kırmızı bir ışık vardı.

Gözleri hareket ederek, Ling Chen’in ayağı hafifçe yere dokundu, bir başka örümcek ipeğini de geçti, ve sonrasında bir ok gibi hızlıca ileriye uçtu, direkt cehennem örümceğine doğru ilerledi.

SSSS!

SSSS!

Yaklaşınca, kaçınması da zorlaşıyordu. Örümcek ipeğinin fırlama hızı da yüksekti ve onunla buluşmadan önceki geçen zaman da giderek azalıyordu. Normal oyuncuların bu kadar kısa mesafede kaçınma şansı neredeyse yoktu, yüksek hızda hareket ederken kaçınmaktan bahsetmeye gerek yok. Ling Chen ileri atılmak için en yüksek hızını kullandı, bakışları bir bıçağın kenarı gibi keskindi. O beyaz nokta örümceğin vücudunda belirdiğinde, içgüdülere dayalı vücudu tepki veriyor, art arda vücudunu iki kez döndürüyordu, mükemmel bir şekilde üçüncü örümcek ipeğinden de kaçındı. Aynı zamanda, cehennem örümceğinin önüne hücum etti, tam o anda bir tam güç vuruşu onun örümcek ağlarını attığı bölgeye çakılmıştı.

BAM!

Bir hasar numarası belirmedi, fakat bu saldırı altında, cehennem örümceğinin vücudu geriye doğru fırladı ve vücudu sarsılmaya başladı, direkt yere düştü. 8 bacağı acı içinde titriyordu, ayrıca daha fazla örümcek ipliği atmıyor. Vurulan o bölgedeki, kırmızı ışık daha belirgin bir şekilde titreşiyordu.

İyi şans!!

Ling Chen hızlıca ilerledi, en yüksek saldırı hızını şimdilik hareketsiz olan cehennem örümceğine saldırmak için kullandı… Saldırdığı bölge, tam tamına parıldayan kırmızı bölgeydi.

BAM!

BAM!

BAM!

Üç saldırı, hiçbiri bir hasar getirmedi, cehennem örümceğinin HP’sü de bir puan bile düşmedi. Cehennem örümceği yerden kalktığı sırada Ling Chen’in dördüncü saldırısı onun göğsüne girmişti.

Çatırt...

Ling Chen parçalanma sesi gibi görünen bir tür ses duydu.

Cehennem örümceği de henüz ayağa kalktığı halde tekrar yere düştü, bütün vücudu hareket etmeyi kesmiş, ölmüş gibi duruyordu, aynı zamanda karnındaki kırmızı ışıkta tamamen kayboldu.

“DİNG… Cehennem örümceğinin örümcek çekirdeğini başarıyla yok ettiniz, cehennem örümceği en az 5 saniye süreyle hareket edemez, savunması ve sıyrılması 0'a düştü, 5 saniyenin ardından yeni bir örümcek çekirdeği oluşacaktır.”
(ÇN: Bu çekirdek dediğimiz şey wuxia ya da xianxia novel okumuş olanların anlayabileceği bir şey. Vücudunun tüm enerjisi burada saklı kısaca)

Ling Chen, hiç düşünmeden Kurt Pençesi Kılıcını sallayıp, tam güç vuruşunu kullanarak şiddetle saldırdı, cehennem örümceği tamamen onun insafına kalmıştı.

-138, -136, -274, -132, -135! 

[Morikas Not: Ohhhh!!! 5 sn de toplam canın %21 küsürünü eritti :) ]
[ Morikas Not: Bu tür oyunlarda Boss ların canı belli bir raddenin altına indiği zaman Boss un gücü katlanır. Umarım bunda da böyle olmaz, yoksa işi yaş :) ]

Güç stat’ına aşırı ekleme yapmanın avantajı şu anda anlaşılır bir biçimde ortaya çıkmıştı. Cehennem örümceği, savunmasının ve sıyrılmasının mümkün olmadığı koşullar altında, HP sinin 1/5 ini Ling Chen'in 5 saldırısına vermişti. Beşinci saldırının ardından, cehennem örümceğinin karnında bir kez daha kırmızı ışık belirdi. Yeni örümcek çekirdeği oluşturulmuş, cehennem örümceği hareket kabiliyetini geri kazanmıştı. Ama, sahip olduğu zayıflığı Ling Chen tarafından bulunduğundan, ölümden çokta uzakta olmadığı da zaten belliydi.

Cehennem örümceği hareket kabiliyetini geri kazandığında başını sallayarak, öfkeyle büyük bir hamle yaptı... büyük bir miktarda zehirli sıvıyı ileriye püskürtünce, Ling Chen'in dudaklarının kenarları seğirdi… Amcan(?)(ÇN) burada, bu kadar yakınında ve yine de böyle bir hamleyi yapacak cesaretin var, çok yavaş öldüğünden mi korkuyorsun.
[Morikas:La bunların ne biçim böbürlenme şekilleri var. Biri öbürünün büyük babası olur, diğeri amcası olur :D]
(ÇN: Ehehe, bildiğimiz böbürlenme şekli, burada “Your uncle” yani amcan kullanılmış, ileride “I, your father” kullanılabilir. Bu tamamen karşısındaki kişiye üstünlük kurmak amacıyla kullanılan bir şey. Emin olun özgüven tavan yapar siz de kullansanız :D)

Zehrin püskürtüldüğü alan ileriye doğruydu ve püskürtüldükten sonra, cehennem örümceğinin vücudu 2 saniye kaskatı kesiliyordu. Ling Chen kolayca pozisyonunu değiştirdi, cehennem örümceğinin arkasına geçti, ayrıca tüm zehirleri, bir seri saldırıyı geçerek vücudundaki kırmızı noktaya doğru düştü.

Çatırt!!

Yeni oluşturulan örümcek çekirdeği çok kırılgan gibi görünüyordu, ya da belki de onun kuvvetindeki aşırı yükselmenin etkisi altında, Ling Chen'in saldırısı çok güçlüydü. Sadece 3 saldırı ile, birşeyin kırılma sesini bir kez daha duydu, aynı anda cehennem örümceği geçen seferki gibi yere düştü, defansı ve sıyrılması da 0'a düşürerek. Bu sefer, Ling Chen, sürenin bir saniyesini bile israf etmedi, saldırıları örümceğin vücuduna şiddetli bir rüzgar gibi indi.

-133, -135, -135, -139, -134, -270!

6 saldırı, cehennem örümceğinin HP'sinde neredeyse çeyreklik bir azalma yaptı, sadece HP’sinin yarısı kaldı.

Öyle görünüyor ki, örümcek çekirdeğinin yenilendiği her seferinde, daha bile kırılgan hale geliyordu. Bir kez daha, ve Ling Chen sadece 2 saldırı yaptı, cehennem örümceği saldırıya bile başlayamadan önce örümcek çekirdeği tekrar yok edildi ve ardından bir başka taciz turu başladı.

Sanal oyun dünyasında, bazı BOSS lar büyük yada küçük zayıf noktalara sahip olurdu. Eğer birisi zayıf noktayı bulursa, kazanması çok daha kolay ve basit olacaktır. Lakin, zayıf noktası olan BOSS’lar azınlıktaydı, hatta bir BOSS buna sahip olsa bile, o zayıf noktayı bulmak kolay değildi.

Çekirdeğin 5. kırılışından sonra, Ling Chen'den gelen başka bir saldırı dalgası altında, örümceğin HP'si sonunda boşaldı, 8 bacağı da içeri çekilerek, güçsüzce yere devrildi. Vücudunun etrafındaki gri parlaklık bir duman gibi hızla dağıldı, koyu yeşil gözleri de tüm ışığını kaybetti.

“DING… ‘Cehennem Örümceği’ ni başarıyla öldürdünüz, Şöhret+50, YP+50”

“DİNG… ''Cehennem Örümceği' ni başarıyla imha ettiniz, Unutulmuş Mağara'nın beşinci bölgesine giden kapı açılmıştır.”

Benzer bir taş kapı, Ling Chen'in önünde yavaş yavaş açıldı.

Lord BOSS ların ölümüne muhteşem bir patlama eşlik eder, bu cehennem örümceği içinde bir istisna değildi, cesedi bir grup item tarafından çevrelendi, Ling Chen onları teker teker topladı.

5 altın, 3 gümüş, 4 kırmızı iksir, 2 turuncu iksir, 3 mavi iksir.

Toplam 2 adet ekipman, biri bronz renkli, diğeri, gümüş renkli bir aura yayıyor.

Bir gümüş ekipman olabilir mi? Ling Chen yüreğinde huzursuz hissetti. Acemi Köyü aşamasında, gümüş ekipman görünmesi olasılığı temelde göz ardı edilebilecek kadar küçüktü. Ve görüldüğü andan itibaren, varlığı bir hile gibi olacaktır.

[Zihin Kılıcı]: Tip: Çift Elli Kılıç, Kalite: Gümüş, Ekipman Gereksinimleri: 35 ya da daha üstü Kuvvet değeri, LV5 veya üzeri, savaşçı tipi sınıf. Gümüşten yapılma hafif bir kılıç, onun ışığı, gümüş aurası kullananın kalbini su kadar sakin yapabilir. Özellikler: Saldırı+22, Kuvvet:+4, İsabet Oranı+4, “Sersemleme” durumuna bağıklı.

Bu gerçek bir gümüş ekipman! Ling Chen'in kalbi heyecandan titredi. Gümüş ekipman gerçekten dikkate değerdi, Kurt Dişi Kılıç ile aynı seviyede olmasına rağmen Zihin Kılıcı'nın istatikleri onu tamamen geçmişti ve onun uzunluğu Kurt Dişi Kılıcı'ndan daha fazla olduğundan, daha uzun bir mesafeden saldırı yapılabiliyordu.
(ÇN: Yani diyor ki; Önceki kılıçla vurabilmek için 1 metre kadar yakınına gelmek zorunda kalıyorsa buna 1.5-2 metre kadar uzaklıktan vurabilir.)

(Morikas:Genelde çift el kılıçlar aynı seviyedeki tek el kılıçlardan daha fazla vururlar. Ama bir çift el kılıcı sallamak tek el kılıçtan daha zor ve daha yavaş olacaktır. Bunu hiç düşünmüyor :D Kılıcı tek elle tutarken vücudunu rahat hareket ettirebiliyordu. Ama bunu iki eliyle tutmak zorunda kalacak. Hareket kabiliyetini kısıtladı haberi yok :P)
(NightTheFox: Kılıcın hafif olduğu gerçeği dışında :D Hafifliği sebebiyle belki de çok daha rahat bir şekilde sallayabilir saf demirden yapılmış ağır tek el kılıca göre :D Sonuçta gümüş ekipman bu :P)

Kurt Dişi Kılıcı'nı kuşandığında, Ling Chen'in istatikleri bir kez artmıştı, onun olağanüstü gücü bir kez daha arttığı için mutluydu. Başlangıçta tüm statü puanlarını güce vermeseydi eğer, ve tabi sonradan kazandığı tüm SP’leri de, 35 güç gereksinimi Zihin Kılıcı'nı giyilemez yapacaktı . Zihin Kılıcı'nın, sadece daha fazla atak ve statü artışı yoktu, ayrıca bir “Şaşkınlık Bağışıklığı” özelliği de vardı ama o bu özelliğe şu anda çok dikkat etmedi, çünkü Acemi Köyü aşamasında, "Şaşkınlık" gibi bir anormal durum temelde görülmezdi. Ama, o, Beşinci bölgede ki, sürekli ölümün kıyısında gezdiği zor savaş sırasında, bu özelliğin sıkı sıkıya tutunmak zorunda olduğu umut ışığı olacağını, beklemiyordu.

Morikas Not: Bence bu unutulmuş mağara yok sayılabilecek kadar düşük bir şansı tutturabilecek bir kişinin bir efsaneye dönüşmesi için yapılmış :) . Sıralamaya göre gidersek sıradakinin seviyesi peri olacak. Ve öyle görünüyor ki cennet sonu, gizemli tanrı ve aziz yok edici[Lan ne biçim isimler lan bunlar] diye gidecek. Tabi onları kesebilecek mi görecez :P 
.
NightTheFox:Fairy yerine peri kullanmayacağım ama ben :P Belki ekipmanlarda kullanabilirim ama bence onda bile gerek yok :D

{ 20 yorum ... read them below or Comment }

 1. Bu arada benim oynadığım oyunda(Metin2) 22 ağustosa kadar event var. Yani çeviri yapmak için vaktim olmayacak. Gerçi şimdilik 3 bölüm de hazırda olduğundan bizim işlerimiz bitene kadar az biraz idare eder :D . Şimdiden haberiniz olsun da sonradan sormayın :P .
  MORİKAS

  YanıtlaSil
 2. elinize sağlık bölüm için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Hikaye WGO'ya çok benziyor. Hangisi hangisinden arak acaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkisi de arak değil bence :D WGO yazarı özenmemek amacıyla bu tarz şeyler okumuyordu. Bu da zaten uzun süre önce yazılıp bitti. ATG yazarının ilk romanı olması lazım bu

   Sil
 4. eline sağlık yeşil renkte iyi olmuş

  YanıtlaSil
 5. Eline sağlık. Bölüm için teşekkürler. ...

  YanıtlaSil
 6. fatih_altintop_6198@hotmail.com düzenleyici arıyorsan hesabım bu bana mesaj at ben bölümleri düzenlerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkate alacağım mesajınızı :) Çeviri kontrolden sonra genelde düzenleme bölümünde 2-3 parçalık iş kalıyor gerçi.

   Sil
  2. O sebepten ikisini bir düzenleme olarak kullanıyorum D:

   Sil
 7. Elinize saglik bence yesil yazilarin hic bir mahsuru yok

  YanıtlaSil
 8. Yeni bölüm verdiğin için teşekkürler :3

  YanıtlaSil
 9. Dostum yeni bölüm ne zaman soruları gereksiz sorular takma onları eline sağlık

  YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan