Posted by : NightTheFox
Merhaba arkadaşlar, bölüme başlamadan burayı okursanız on numara olur :D Chatangoda yazdım ama buraya da yazayım istedim. Evde şu anda yalnızım ve köpeğim evin 3 bireyinin olmamasının yalnızlığıyla ekstra bir ilgi bekliyor. Onunla ilgilenmezsem cidden aksi oluyor ve sağı solu kemiriyor, bugün yastıklarım az kalsın parçalanacaktı O.O Öyle yani, kısaca bir süre(9 Gün oluyor bu süre) bölümler pek düzenli gelmeyecek. Eğer eksik bölüm verirsem düzenim geri gelince kapatıcam o bölümleri de. Teşekkürler.

Çeviren:NightTheFox

50 şişe iksir ve yeniden doğuş kolyesi, Ling Chen normalde sakin bir zihne sahip olsa da bu sefer uzun bir süre bakakalmaktan kendini alıkoyamadı, neredeyse inanamayacaktı. Önceden 5 iksir için, 1000 kurt dişi toplama görevine hemen atlamıştı, şüphe bile etmemişti. Ve şimdi önünde 50 şişe iksir ile birlikte 2000 altın değerinde bir kolye duruyordu.

Basit çok MUTLUYDU!!!
(ÇN: İngilizceye böyle çevrilmiş. ingilizcede de bir açıklama var :D Yazar çince yazarken ne kadar mutlu olduğunu belli etmek adına HAPPY!!! kullanmış. İngilizce olarak :D Yani benim de burada yazmam gerekiyor gibi düşündüm :P)

Aslında buna gerçekçi bir şekilde bakmak gerekirse Ling Chen'in karşılaştığı rastgele görev gerçekten zordu. Eğer oradaki Ling Chen değil de başka bir oyuncu olsaydı, büyük bir parti olsa bile yine de bırakın Wang Xiaoming'i kurtarmayı, durmadan 5 kurdun ilgisini üstlerinde tutamazlardı. Bahsetmeye gerek yok, bütün bu olaylar arasında Wang Xiaoming bir puan bile hasar almamıştı. Yani bu tarz bir ödül aslında çok değildi.

Her şişeden sadece 10 tane olsa bile, eğer onları kritik durumlarda kullanırsa büyük bir etki gösterebilirdi. İksirleri ve safir kolyeyi bir kenara koyarak, Ling Chen dükkan sahibine teşekkür etti ve tekrar Kurt Uçurumuna döndü, kurtlar arasında bir ileri bir geri gidip buradaki kurtları acımasızca öldürerek.

Dinlenmeden kurtları öldürürken, deneyim çubuğu yavaş yavaş büyüyor, dördüncü seviyeye yaklaşıyordu.

Çin'de gece olurken dünyanın öbür tarafında belli bir yerde güneş gökyüzünün tepesinde asılı durumdaydı.

Mistik Ay'ın dağıtıcısı, dünyanın en büyük sanal gerçeklik oyunu firması - Evren AŞ Karargahı(Ooooy oy :D buna çn bile diyesim gelmedi gıcık oldum resmen Universe Corporation Headquarters nedir abi :/ Evren AŞ Karargahı diyorum. Askeri bir olay olduğundan ilk bölümlerde bahsediliyordu sanırım.)

"Hala niye geliyorsunuz!!! Kız torunumu bırakın, bana denilen her şeyi yaptım."

"oh, sevgili Mr Smith(ÇN), lütfen kendinizi sakinleştirebilir misiniz, torununuz güvende, her gününü mutlu geçiriyor, hala "Mistik Ay" dünyasına dalmış durumda ve çıkmak istemiyor. Size ve ailenize zarar vermeyeceğimiz konusunda içiniz rahat olsun... bizim sözlerimizi dinlediğiniz sürece. Bu zamana kadar çok iyi bir iş çıkardınız, fakat dikkatli olmak adını, biraz sizi teftiş etmeliyiz. Tabiki, sadece bir teftiş, bizim görmekten hoşlanmayacağımız bir şey yapmadığınız sürece, ne yaparsanız yapın karışmayacağız, eğer bir isteğiniz varsa size yardım bile edeceğiz."
(ÇN: Özellikle Mr. Smit olarak bıraktım. Sevgili Bay Smith bir garip geldi kulağıma. Mistır daha bir tatlı duruyor)

"Siz... ... sizler manyaksınız! Mistik Ay'ın içinde ne tür planlarınız var söyleyin?!"

"Plan? Oh hayır hayır hayır! Hiçbir plan yok, daha doğru olmak gerekirse, biz bile içinde ne olduğunu bilmiyoruz, Şimdiki gibi, hala içinde ne var bilmiyoruz."

"Yaptığınız şey tüm insanlığı denek olarak kullanmak!"

"Sevgili Mr. Smith, lütfen biraz sakin olun, tüm insanlığı etkileyecek bir sanal dünya kurmak, sizin her zaman en büyük hayaliniz değil miydi? Şimdiki Mistik Ay'a bakın, ilk günde giren oyuncu sayısı sanal gerçeklik seviyesinin en tepesine erişti. Bizim yardımlarımızla, hayalleriniz gerçek oldu, değil mi? Deney örnekleri? Heh, belki."

"Hepiniz delisiniz!!"

"İltifatınız için teşekkürler, fakat size sessiz kalmanızı öneririm. Aksi takdirde, sevgili torununuz sonsuza kadar Mistik Ay'da kalıp dışarı çıkamayabilir(TLÇN: SAO ya da Log Horizon olmasın pls(Bu TL olan :D İngilizceye çeviren arkadaş böyle demiş :D)) Yapmam gereken tek şey elimdeki butona hafifçe basmak ve Amerikanın büyük bir kısmı sonsuza kadar dünyadan ayrılacak, bana inanıyor musunuz?"

"....."

"Ding... ... Tebrikler seviye atladınız, şimdi LV4, HP+10, MP+10, 5 SP kazandınız."

"Ding... ... Savaşçı çırağı acemi yeteneği [Küçük Hilal Kesişi]'nı öğrendiniz."

Gecenin çoğunluğuyla savaşmak, hemen hemen dinlenmede, Ling Chen sonunda dörde ulaşmıştı. Yine bütün SP'lerini kuvvet'e vermişti. LV4'e erişince kurtlardan uygulanan baskı da çok az olmuştu, kurtlara olan isabet oranı da artmıştı, hızı da doğal olarak artmıştı.

Statü penceresini açarak; Ling Chen yeni kavradığı acemi yeteneğine baktı.

[Küçük Hilal Kesişi]: Şimdiki seviye:LV1, En Yüksek Seviye:LV5. LV2'ye Geliştirmek İçin Puan: 5. Savaşçı Çırakları için başlangıç yeteneği, silahları ileriyi kesip küçük bir kılıç yayı çizer, normal saldırının 90%'ını 2 metre içindeki 3 hedefe uygular, MP Harcaması: 5 puan, Bekleme Süresi: Yok..

Savaşçı Çırağının ikinci yeteneği bir AOE yeteneğiydi, aynı anda sadece üç hedefe saldırabilse de, çok sayıda düşmana karşı iyi bir rol oynamak için yeterliydi. Ling Chen anında ve düşünmeden son 5 yetenek puanını yeni öğrenilmiş küçük hilal kesişine yatırdı, bir ışığın ardından, küçük hilal kesişi ikinci kaliteye çıkarıldı.
(ÇN: AOE yani Area of Effect yani Efekt Bölgesi. EB çok saçma olacak o yüzden gerçeği ve güzeli olsun AOE olsun ;) )

[Küçük Hilal Kesişi]: Şimdiki seviye:LV2, En Yüksek Seviye:LV5. LV3'e Geliştirmek İçin Puan: 25. Savaşçı Çırakları için başlangıç yeteneği, silahları ileriyi kesip küçük bir kılıç yayı çizer, normal saldırının 100%'ünü 3 metre içindeki 3 hedefe uygular, MP Harcaması: 6 puan, Bekleme Süresi: Yok..

Küçük hilal kesişini geliştirdikten sonra, mesafe iki metreden üç metreye ilerledi, kullanışlılığı çokça gelişti. Ling Chen hemen arkasını döndü ve iki kurdun olduğu bir yere koştu, küçük hilal kesişi ileri gitti, kılıç darbesi kurtları içine aldı.

-55,-54.

İki kurda art arda vurdu, neredeyse canları üçte birine düştü. Arkalarını dönüp ısırmaya başladıklarında, Ling Chen tekrar küçük hilal kesişi attı... LV4'e yükseldikten sonra, küçük hilal kesişi ve tam güç vuruşu ile, on saniyeden az bir sürede iki kurt düştü.

LV4'e atlamak ve aynı zamanda küçük hilal kesişini kazanmak. Kurtları öldürmek daha verimli olmuştu fakat mana harcaması da çokça artmıştı. Sıkça acemi köyüne mavi iksir almak için dönmüş ve LV5'e ulaşmak için Kurt Uçurumunda kasılmaya devam etmişti. Aynı zamanda, batıdaki her harekete dikkat ediyordu. Bu zamanlarda, yeni oyuncular neredeyse buralara gelebilmeliydi.

Kurt uçurumda dört saat boyunca savaştıktan sonra saat neredeyse sabah altı olmuştu ve bir saat içinde Shui Ruo için kahvaltı hazırlaması ve onu sabah serinliğini hissetmesi için dışarı çıkartması gerekliydi. İlerlemesine bakarak, şu anki deneyiminin LV4'ün 50%'sinde olduğunu gördü, seviye 5'e olan uzaklık çok değildi.

Başka oyunculardan iz yoktu. Ling Chen saklanmak ve çevrimdışı olmak için bir yere gitti. Fiziği diğer insanlardan farklı olsa da, dinlenmek her zaman daha iyiydi. Bir saatlik bir uyku onun için yeterliydi.

Auu~~~~~~~~~~~~~~~~~(Kurt uluması)

Ling Chen'in çevrimdışı olma komutunu vereceği sırada, sesli bir kurt uluması oraya erişti, tüm kurt kayalıklarında yankılandı. Bu kurt uluması normal kurtlardan çok farklıydı. Normal kurtlarla kıyaslanırsa daha sesli ve heybetliydi, önceden öldürdüğü 3 yıldız elit kurt liderinden bile. Ling Chen kurt kayalıklarına baktı... Bir kurt uçurumun en yüksek noktasında oturmuştu, üç metreye yakın bir yükseklikte, bir dev kurt, yukarıya, direkt gökyüzüne bakıyordu, tüm dünyaya üstten bir kral gibi bakıyordu. Rengi gri değildi, vücudunun üstü hafif bir altınla kaplıydı... Ve etrafı, her yönde gezinen birçok kurt vardı yerde, her uluma vücutlarını titretiyordu.

[Altın Savaş Kurdu]: Tip: Hayvan, Seviye:LV7, Kalite:Lord, HP: 6000, Kurt Uçurumunun KRALI, tüm kurt popülasyonunundaki en yüksek seviyeli, kurt popülasyonunda çok yüksek bir saygınlığa sahip, vücudu altın bir ışıkla parlıyor, herhangi bir canavarı rahatça parçalara ayırabilecek pençelere ve dişlere sahip, heybetli uluması etrafındaki bütün hedeflere şok ve şaşkınlık sağlayabilir.

Kurt Uçurumunun tepesindeki devasa kurda bakarak, tüm kurtlar tarafından tapılana, Ling Chen'in göz bebekleri hafifçe küçüldü.

Lord BOSS!!!
(ÇN: Bahsettim mi bilmiyorum ama BOSS bundan sonra LİDER olmayacak. LİDER demiş miydim onu da hatırlamıyorum gerçi :D BOSS aynen kalacak yani ;) )

Bir Lord Boss çıktı!!

1 yıldızdan 3 yıldız elite kadar olanlar sadece elitti, lord iken, o özünde BOSS'tu. Yeteneği, hangisi olduğu fark etmeksizin, can, defans, saldırı, hız... hepsi 3 yıldız eliti gölgede bırakıyordu. Ve daha da tehlikeli olan, lord BOSS genelde daha değişik ve ileri düzey yeteneklere sahip olurdu, aynı zamanda belirli bir IQ'ya da. Bir BOSS, aynı seviyedeki 10 tane 3 yıldız elitten daha güçlüdür.

Bir seviye 7 lord BOSS... Ling Chen ileri atılmadı, kendi ekipmanlarına baktı, meydan okumayı deneyip denemeyeceğini düşündü. Çünkü o bile bu güçlü BOSS'u yenebileceğinden emin değildi, sonuçta ekipmanları gerçekten çöptü, statüleri de sonuna kadar. Yeteneği ve zekası olmayan elitlere karşı tamamdı, fakat bir Lord BOSS'a karşı, dahası kendinden 3 seviye daha yüksek bir Lord BOSS, şu anki ekipmanlarıyla, gerçekten özgüvenini yükseltemezdi.

Normalde, benzer seviyelerdeki bir Lord BOSS'la mücadele edebilmek için, insanlar düzinelerce, hatta daha fazla oyuncuyu bir partiye toplayıp birlikte çalışmalıydı.

Ancak, Boss ile savaşmanın çekiciliği çoktu. Ling Chen Lord BOSS ile karşı karşıya gelme olasılığının çok düşük olduğunu biliyordu, bu altın kurt acemi köyü No. 49554'de ortaya çıkan ilk boss olabilirdi, eğer bunun haberi yayılırsa, tüm kurt uçurumu kısa bir sürede oyuncularla kaynardı. Eğer şimdi vazgeçerse, çok geçmeden, diğer oyuncular buraya gelir ve bunu keşfederlerse onun başka bir şansı olmayacaktı. Eğer bunu kaçırırsa, kim bilir hangi yılın hangi ayında bir Lord BOSS daha görecekti.

Yarım dakikalık bir sessizliğin ardından, Ling Chen acemi kılıcını aldı eline ve sakince kurt kayalıklarına yürüdü.

Karar vermişti, seviye 4 vücuduyla ve elindeki acemi kılıcıyla, birkaç düzine LV7 oyuncunun belki karşılarına alamayacağı Altın Kurda meydan okuyacaktı.

Fakat eğer bunu yapacaksa kazanmalıydı, çünkü kaybetmeyi asla göze alamazdı!

{ 18 yorum ... read them below or Comment }

 1. Bu seviye atlama yerleri bir bana mı şüpheli geliyor seviyeyi patlayınca sonraki seviye için istedikleri şey 5 e katlanıyor resmen :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bencede o kisimlar biraz sacma olmus

   Sil
  2. Oyun uzun süreli oynanabilmesi için tasarlanıyor. Hikayede belirtti mi cidden hatırlamıyorum ama oyun ülkelerin birbiriyle rekabeti için hazırlanıyor diyebiliriz. Bu sebepten ötürü oyunda gelişim çok daha yavaş oluyor. Bu seviyeler yine hızlı atlanıyor emin olun. İleride biraz daha yavaşlayacak yanlış hatırmalıyorsam seviye atlama hızları(Şimdilik bunu düşünmesek de olur tabi :D Daha var biraz o zamanlara) ama aksiyon bu seriden neredeyse hiç eksik olmayacak. İngilizcesi şu anda seriyi ingilizceye çeviren arkadaşın dediğine göre 'tek' aşağı yönde ilerleyen bölümü zevk verme konusunda. Onun dışında bu seri o arkadaşa hep daha çok zevk vermiş ve daha çok eğlendirmiş. Bu bahsettiği 200+ bölümlerde tabi :D Ve oralar cidden bunaltacak hem çevirirken hem okurken beni de. Of uzun oldu :D Bir sonraki bölüm başında burada yazdığıma benzer bir şey yazacağım

   Sil
 2. Cevirmen acigi cekiryor iseniz haftalik 1 bolum cevirebilirim

  YanıtlaSil
 3. bosu keserken ölcek ve kolyeyi kullancak ondan sonra kescek kesince en az lv5 ulaşcak lv6 sanırın ulaşmaz çünkü lv atlama zorluğu her seferinde 5 e katlanıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir sonraki bölümü bekleyin ;) Bölüm başlıkları her şeyi anlatsa da olsun :D Tavsiyem gözlerinizi kapatın ve başlığa bakmayın :D Hep bölüm sonu spoilerları oluyor başlıklar

   Sil
 4. Kim kimin ağzına vuracak az sonra

  YanıtlaSil
 5. Bölümün sonunda hep boss buluyor

  YanıtlaSil
 6. Oyun zor ama ana karakter reis

  YanıtlaSil
 7. Ellerinize sağlık. Gelsin gelsinnn

  YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan