Posted by : NightTheFox


Çeviren: NightTheFox

İllüzyon... bu bir illüzyon olmalıydı!

Küçük kırmızı meyveyi tutarken, Ling Chen gözlerini kaşıyıp tekrar bakacak kadar ileriye gitti... Yanılmıyordu! Bu 1 puan değil, 10 puan değil fakat tam tamına 100 kalıcı HP idi... sonsuza kadar!

Kalıcı olarak 100 HP eklemek, mid-game(ÇN)'de bile insanları kan kusacak kadar heyecanlandırabilirdi. Acemi aşamasında, bu tarz bir eşya hakikaten hileydi, bu bir insanın ortalama gücünü sokaktaki herhangi bir kişiden anında ayırabilirdi. Ve bu tarz bir eşya, gerçekten fiziksel olarak tamı tamına karşısındaydı... ve çoktan ona aitti. 
(ÇN:(İngilizcesinde de var) Kan kusmak çinlilerin normal dilde aşırı şaşkınlık ya da aşırı duyguları anlatırken kullandıkları bir şey. Mesela 'O kadar sinirlenmişti ki kan kusmaya başladı.' yani 'kan kusmak' ileride de bol bol geçecek çünkü günlük olarak orada kullanılan bir şeymiş. Adamlar ciddi ciddi durmadan kan kusuyorlar konuşmalarında...)
(ÇN2: Mid-game ne çoğunuz biliyorsunuzdur. Bir oyunda başlangıç seviyesi ile yüksek seviyeler arasındaki seviyeler mid game oluyor. Yani 100 seviyelik bir oyunda mid game 30-70 arası da diyebiliriz.)

Kırmızı Kan Meyvesini yutma isteğine dayanmaya çalışarak, Ling Chen onu sıkıca elinde tuttu... İyi insanların başına gerçekten iyi şeyler geliyor, iyi ki yüzüğü kendime saklamamışım. İkisi de 100HP ekliyor olsa da bir yüzük tarafından eklenmesiyle kalıcı olarak eklenmesi, ikisi çok farklı seviyelerdeydi.

"Teşekkürler Patron Wang, sanırım bu gerçekten bana çok yardımcı olacak." Ling Chen heyecanını bastırarak söyledi.

"Hehe, bu iyi." Dükkan Sahibi Wang gülmeye başladı ve konuştu: " Senin gibi kibar genç bir delikanlıyla tanışmak çok nadir, sanırım en gurur duyduğum icatlarımı senin için çıkartmalıyım, senin onları almaya hakkın var."

Bitirdikten sonra Dükkan Sahibi Wang arkadan cam bir dolap taşıdı ve onu Ling Chen'in önüne koydu. İçi tüm renklerden küçük şişelerle doluydu. Kenarda, mavi bir kolye vardı.

"*DING*... Gizli bir etkinlik açtınız 'Eşya Dükkanının Gizli Ürünleri', artık gösterilen gizli ürünleri Dükkan Sahibi Wang'ın eşya dükkanından alabilirsiniz."

"Gizli ürün mü?" Ling Chen ileri yürüdü ve renkli şişelere baktı.

[Wang Ji'nin Özel Kuvvet İksiri]: Kullandıktan sonra fiziksel saldırılara +20, 1 saat sürer, efekt üst üste binmez. Ücret: 10 Altın, toplamda 10 tane alabilirsin.

[Wang Ji'nin Özel Büyü İksiri]: Kullandıktan sonra büyü saldırısı+20, 1 saat sürer, efekt üst üste binmez. Ücret: 10 Altın, toplamda 10 tane alabilirsin.

[Wang Ji'nin Özel İsabet İksiri]: Kullandıktan sonra İsabet Oranı+20, 1 saat sürer, efekt üst üste binmez. Ücret: 20 Altın, toplamda 10 tane alabilirsin.

[Wang Ji'nin Özel Hız İksiri]: Kullandıktan sonra Hareket Hızı+20, 1 saat sürer, efekt üst üste binmez. Ücret: 20 Altın, toplamda 10 tane alabilirsin.

[Wang Ji'nin Özel Can İksiri]: Kullandıktan sonra HP+200, 1 saat sürer, efekt üst üste binmez. Ücret: 10 Altın, toplamda 10 tane alabilirsin.

[Kutsanmış Mavi Kolye]: Tip: Kolye, Kalite: Yok, Ekipman Gereksinimleri: Yok. Başta normal mavi bir kolyeydi, ardından Ay Tanrısı klanının 3 tanrıçasından biri olan Kader Tanrıçasının kutsamasıyla birleşti. Giyildikten sonra bir kez öldükten sonra dirilirsin, mükemmel durumda, efektin ardından kolye kırılır. Ücret: 2000 Altın.

Ling Chen"..."

Bunlar gerçekten gizli eşyalar, özel iksirlerin efektleri, her biri birbirinden daha şaşırtıcı. Acemi aşamasında, bir oyuncu rastgele birini hüpletse kendi seviyesinde birini rahatlıkla haklayabilir. Hatta o safir kolye aynı noktada yeniden canlandırma özelliğine bile sahip.

Güçlü olsalar dahi... fiyatları da diğerlerine göre oldukça korkutucuydu. Kuvvet, büyü, can bunların her biri 10 Altın, isabet ve hız, bunların da her biri 20 altın... altın! Şu anki durumda yani oyun içi paranın gerçek ile takas edilemediği zamanda, 1 altın çoktan devasa bir servetti. Ling Chen çantasının içine bakındı, toplam 3 altın ve 7 gümüş, bu da tabi önceden iksir almaması durumdan dolayıydı. Bahsetmeme gerek yok, 3 altın ile oyuncular içinde çoktan zengin sayılabilirdi, ekstraları sayma bile, normal oyuncuların iksirler için bile parası yok.

Safir kolye için ise... unut onu, Acemi Köyündeki altın kasma hızıyla, gelecek yıl boyunca para biriktirse bile zor gözüküyordu.

Ling Chen'in şaşkına dönmüş bakışlarını görünce, Wang Ji doğal olarak ne düşündüğünü biliyordu, gülümseyerek söyledi: " Biliyorum benim bu eşyalarım çok pahalı, fakat bunlar benim en gurur duyduğum icatlarım, şüphesiz, efektleri göze alırsak fiyatları hiç de pahalı değil. Eğer şu anda alamıyorsan çok da büyük bir sorun değil, benim bunları icat etmemdeki amaç kibar ve güçlü bir kahramana yardım edebilmekti, şuna ne dersin, köyün kuzeyinde Kurt Uçurumu var, orada vahşi kurtlar dolanır, insanlara saldırırlar. Genç oğlum da önceden orada ısırılmıştı, bir çeşit şansa bağlı olmasa şu anda hayatta olmazdı.. Genç kahraman, eğer 1000 kurt öldürüp dişlerini bana getirebilirsen, sana her tip iksirden bir adet vereceğim."

"*DING*... 'Wang Ji'nin İsteği 2' adlı görevi aktifleştirdin, Görev Tipi: Gizli, Görev Zaman Limiti: 3 Gün, Görev Açıklaması: 3 gün içinde Kurt Uçurumuna git ve 1000 kurt öldür, ardından 1000 kurt dişini geri getir. Görev Ödülü: Wang Ji'nin Özel kuvvet iksiri, büyü iksiri, isabet iksiri, hız iksiri, can iksiri, her birinden 1 tane, kabul ediyor musun."

"Tabi, sorun yok." Düşünmeye gerek yoktu, Ling Chen direkt kabul etti. Bu Ling Chen'in kabul ettiği ilk gizli görevdi, beklediği gibi gizli görevler için gerekenler normal görevle karşılaştırılamazdı. Sadece ağzını açıp 1000 LV5 yaratık öldürmesini istemek. Fakat 5 özel iksir, toplam 70 altın sikke değerinde! Sadece bir aptal bunu kabul etmezdi. Ayrıca, demircide kabul ettiği görev de kurt dişi gerektiriyordu, birlikte tamamlamak için mükemmeldi.

"Oh doğru, en genç oğlum her gün Kurt Uçurumu etrafına bitki toplamaya gider, eğer ona rastlarsan erken gelmesini söyle. Son zamanlarda bu kurtlar normalden de daha vahşi olmaya başladılar, korkarım o civarlarda tehlike altında olacak." Ling Chen ayrılmadan önce Dükkan Sahibi Wang bağırarak arkasından bunları söyledi.

Ling Chen doğuya yöneldi, büyük bir tarlayı geçti ve ardından küçük bir kanyon, sonunda Kurt Uçurumunun kenarına yarım saatten önce ulaştı, Dükkan Sahibi Wang'ın oğlunu yol üstünde görmese bile.

Kurt Uçurumu Acemi Köyü 49554'ün en doğu tarafındaydı, çünkü daha doğusu korkunç bir uçurumdu. Buradaki atmosfer ekstra kasvetliydi, rüzgar uğulduyor, serilerce kurt çığlığı insanın kalbini korkudan büzüştürüyordu. İlk bakışta, kurt sürüleri taşlı uçurumun tepesinde uluyor gibi gözüküyordu.

Etrafını tarayınca, Ling Chen burada kendisinden başka hiçbir oyuncunun olmadığını fark etti. Küçücük bir parça sanal gerçeklik oyunu deneyimi olan bir oyuncu çok iyi bilirdi, kurtlarla baş belası yaratıklardı... Kendi seviyelerindeki yaratıklardan daha güçlü değillerdi fakat onlar genellikle grup halinde dolanıyorlardı. Bir tanesini sinirlendir, bir uluma ve etraftaki koca bir grup kurt sana aynı anda saldırırdı. Eğer sırtını dayayabileceğin güçlü bir partin yoksa yani küçük bir partide değilsen ya da yalnız değilsen, gezinmek daha kolaydı.

2 Yıldız Elit Baş Domuz'u öldürdükten sonra toplamda 10AP kazandı. Ling Chen stat sayfasını açtı, 5 puanını tek saldırı yeteneğine koydu, yetenek geliştirmede gelen ışık parıldadı.

"*DING*... Yeteneğin başarılı bir şekilde LV3'e çıkarıldı."

[Tam Güç Vuruşu]: Şimdiki Seviye: LV3, En Yüksek Seviye: LV5. LV4'e Yükseltmek İçin Gereken Puan:20. Savaşçı Çırakları için başlangıç yeteneği, elindeki silahı karşındaki hedefe tüm gücünle vurmak için kullanmak, 130% hasar, MP Harcaması:5, Bekleme Süresi: 0 Saniye.

Başlangıç yetenekleri geliştirmek için çok az YP istiyordu, daha bir gün bile geçmeden LV1'den LV3'e yükseltmişti. Lakin, düşünmek için parmaklarını kullansan bile, bu olağan dışı zorluk ayarındaki Mistik Ay ile, daha güçlü yetenekleri geliştirmek için gerekecek YP kesinlikle çılgın rakamlar olacak. O lanet gibi gelecek yüksek rakamlara erişebilmek için yüksek seviyeli oyuncular her metodu kullanacaklar, bekleyecekler, tüm düşük ya da yüksek seviye PATRON'ları çalacaklar.

Aşırı derecede değerli kırmızı kan meyvesini alarak, Ling Chen bir süre ona istemeyerek baktı ve ardından ağzına attı, anında sıcak bir his ağzından başladı ve boğazından aşağıya doğru takip etti, tüm vücuduna yayılarak.

"*DING*... Özel bir eşya kullandınız 'Kırmızı Kan Meyvesi', HP kalıcı olarak 100 yükseldi."

Bir anda, Ling Chen'in HP'si 70'den 170'e yükseldi.

Tüm Güç Vuruşu'nun gücü de bir kez daha yükseldi, ayrıca HP değeri de iki katından üste çıktı. Ling Chen acemi kılıcını aldı, korkusuzca kurtların bölgesine yürüdü, aynı zamanda statlarına baktı:

Karakter: Ling Tian

Seviye:2

Sınıf: Savaşçı Çırağı

Topluluk(Krallık): Yok

Şöhret:20; Para:3 altın, 7 gümüş, 0 bakır; YP:5

Basit Yetenekler: Kuvvet:20, Bünye:5, Çeviklik:5, Ruh:5

İçsel Yetenekler: Şans:5; Anlama:5

HP:170

MP:70

Fiziksel Saldırı Gücü:45

Büyülü Saldırı Gücü:10

Fiziksel Defans:10

İsabet Oranı:5 ; Sıyrılma Oranı:5

Kritik Vuruş Oranı:7%; Delici Oranı:5%(Defansı geçersiz sayma)

Saldırı Hızı: 100%; Hareket Hızı: 100%

Element Dayanıklılığı: Su:0%; Ateş:0%; Rüzgar:0%; Şimşek:0%; Toprak:0%; Işık:0%; Karanlık:0%

Seviye atladığında kazandığı bütün SP'leri kuvvete gitmişti, Ling Chen'in şimdiki saldırı gücü 45'di, savaşçı çırağının başlangıç durumdaki maksimum seviyesi.

Bir kurdun 5 metresine ayak basınca, gezinen kurt anında döndü ve bir çift keskin bakış ona yöneldi ardından vahşi bir havayla ona hücum etti.

[Kurt]: Tip: Hayvan: Seviye:LV5, HP:170. Daha saldırgan bir çeşit kurt, grup yaratıkları, yaklaşan herhangi bir dış hayat formuna saldırır.
{ 23 yorum ... read them below or Comment }

 1. Çeviri için teşekkürler. Diğer bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Çevirimden memnun kalıyor olmanız benim için önemli

   Sil
 2. çabuk bitti :'( ama bir küçük bölüm bile olsa iyi geldi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Normalde o kadar kısa değil galiba. Ama stat tablosu falan derken ister istemez kısa geliyor

   Sil
 3. Eline sağlık güzel bölümdü :)

  YanıtlaSil
 4. Eline sağlık güzel bölümdü :) Diğer bölümleri sabırsızlıkla bekliyorum :D NightTheFox herşey için teşekürler ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim :) Emin olun ben de sabırsızlıkla çevirmek istiyorum :D Normalde ingilizce güncelinde olsam da ilk bölümlerini özlemişim çevirirken farkettim :D

   Sil
 5. Hocam epiknovelde bunu bekliyordum bayadır eline koluna sağlık çok mutlu ettin beni :)

  YanıtlaSil
 6. Çeviri için teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Büyüksün bende bunun devamının gelmesini bekliyordum ellerine sağlık

  YanıtlaSil
 8. Seri ilerde açılacak gibi duruyor cok teşekkürler kaliteli cevirin icin :)

  YanıtlaSil
 9. Ceviri icin tesekkurler

  YanıtlaSil
 10. ceviri için teşekkürler beklemeden ben sıradaki bölüme kaçar :D

  YanıtlaSil
 11. canları aynı 3 level fark varken

  YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan