Posted by : NightTheFox
Merhaba arkadaşlar :D Şimdi hem sizden bir yardım isteyeceğim hem de bir soru soracağım. Önce sorumu sorayım. Sizce bölümü editlerken eşyaları kalınlaştırmalı mıyım? Sadece eşyalara yapacağım ama. ISKA falan filan bunlara dokunmayacağım. Aşağıdaki gibi olacak. Şimdi de isteğime geçelim. Okunma sayısı geçen bölümde 50'lerde kalmış. Arkadaşlarınıza önerirseniz seriyi çok mutlu olurum. Okuyan ve haberi olmayan varsa onlar da öğrenmiş olur sizden oluşacak dalgayla :D Bir de yorum yazmayı ve çeviriyi değerlendirmeyi lütfen unutmayın :) Şimdilik kaçıyorum. Ama geri geleceğim ;)


[Baş Vahşi Domuz]: Tip: Hayvan, Seviye:5 Kalite: 2 Yıldız Elit, HP: 750, küçük bir vahşi domuz lideri, daha büyük bir vücuda ve daha iyi bir hücum gücüne sahip. Keskin dişleri tarafından delinirsen kanama efekti ekleme şansı var.Çeviren: NightTheFox

[Baş Vahşi Domuz]: Tip: Hayvan, Seviye:5 Kalite: 2 Yıldız Elit, HP: 750, küçük bir vahşi domuz lideri, daha büyük bir vücuda ve daha iyi bir hücum gücüne sahip. Keskin dişleri tarafından delinirsen kanama efekti ekleme şansı var.

Yeni doğmuş Baş Domuz'un ön toynakları yeri kazdı, domuz kafasını kaldırdı, mutsuz birkaç çığlık attı. Ling Chen ona direkt saldırdı, elindeki acemi kılıcıyla sürekli vücuduna vurdu... Bu küçük liderlerin yaptıkları ilk şeyin kendilerine şov yapmak olduğu gerçeğini hep küçümsemişti, çünkü bu onların sonunu getirecek son derece aptalca bir hareketti.

ISKA, ISKA, -9, -8.

4 saldırı, toplamda 17HP götürdü. Ancak o zaman domuzun gösterisi sona erdi ve değişik bir çığlık atıp Ling Chen'e hücuma geçti.

Koşu hızı normal vahşi domuzlarda aynı olsa da büyük vücuduyla verdiği baskı çok daha fazlaydı.

Baş Domuz'a verdiği hasar Ling Chen'in kaşlarını biraz çatmasını sağladı, Baş Domuz'un kaba kuvvetiyle karşı karşıya kalınca, yarım saniye durdu ve arkasını dönüp koşmaya başladı. Baş Domuz onu yakından takip ediyordu. Birkaç düzine adımdan sonra Ling Chen gözlerini yarım metre kalınlığında bir ağacı kestirdi ve hızını azaltamadan ağaca koştu.

BAM!!!

Ağaca çarpan Ling Chen değil Baş Domuz'du. Neredeyse ağacın oradayken Ling Chen hafifçe zıplamış, ağacın bir dalında basmış ve havada bir taklayla domuzun kafasının üstünden geçmişti. Baş Domuz içinse o yavaş zekasıyla kavrayana kadar iş işten geçmişti, direkt olarak ağaca çarptı. Tüm vücudu yere kapaklandı, küçük yıldızlar başının etrafında sersemleme etkisi vererek dönüyordu.

Sersemlik durumundayken hiçbir saldırıdan kaçılamazdı. Fakat Ling Chen bu durumu saldırarak kullanmadı ve hızlıca kendiyle domuz arasına mesafe koydu, iyileşmiş domuzun saldırı bölgesinden ayrılarak.

Hızlıca, normal bir vahşi domuz karşısına çıktı, Ling Chen anında ona saldırdı ve vücudunu kesmeye başladı.

Bu vahşi domuzlarla karşılaşmaya Ling Chen çoktan alışmıştı. Çünkü onların sadece bir saldırı şekli vardı ve o da vücut hücumuydu. Eğer böyle bir saldırı ona dokunursa, o bile bu dünyada yaşayacak yüzü bulamazdı kendinde. Bir dakika vahşi domuzla oynadıktan sonra acemi kılıcıyla son bir batırma yaptıktan sonra bu vahşi domuz da türünün diğer örnekleri gibi yere düştü. Ling Chen'in deneyim çubuğu doldu, bir seviye halesi üstünde yükselmeye başladı.

"*DING*... Tebrikler seviye atladınız, Şimdi LV2, HP+10, MP+10, 5SP kazandınız."

Sonunda LV2'ye ulaşan Ling Chen yine tüm SP'lerini hiç düşünmeden kuvvete koydu, saldırıcı gücü tekrar 10 puan arttı. Ardından arkasına döndü ve Baş Domuz'un olduğu yere koştu.

Baş Domuz hala o büyük ağacın altında duruyor, sıkıntıdan yeri kazıyordu. Ling Chen'in yaklaştığını gördüğü anda, sesli bir çığlıkla can düşmanını görmüş gibi hücuma geçti. Ling Chen etrafı inceledi "Hehe" şeklinde gülerek arkasını döndü ve başka bir büyük ağaca doğru koştu. Baş Domuz çok zinde bir şekilde peşinden takip etti ve ardından...

BAM!!!

Aynı geri takla, Ling Chen domuzun arkasına kondu ve Baş Domuz yine ağaca çarpıp Sersemledi... farklı bir ağaca çarpması dışında bütün düzen ilk seferdekiyle aynıydı.

Ling Chen "Tam Güç Vuruşu" kullanarak kabaca saldırmaya başladı.
(ÇN: Sonuçta gerçek hayatta zarif görünmek gerekmiyor değil mi :D)

-22, -21, -42!

Baş Domuz şu anda sersemlemiş durumda olduğundan Ling Chen'in bütün saldırıları tuttu, olağanüstü bir kritik vuruşu da üçüncü saldırıda yaptı. 3 saldırı, anında canının onda birini aldı. Üç saldırıya maruz kalan Baş Domuz sonunda kendine geldi ve nefret alevleriyle Ling Chen'e hücum etti. Ve Ling Chen domuz kendine geldiği gibi tekrar koşmaya başladı.

Vahşi Domuzların hızı normal oyuncuların koşu hızından fazlaydı yani tam güçte bir kovalamacada Ling Chen'e daha çok ve daha çok yaklaşıyordu ve ardından...

BAM!!! İlk seferki ağaca tekrar çarptı.

Bu sefer baş domuz direkt bayıldı, ve dört ayağı gökyüzüne bakacak bir şekilde yere düştü.
(Ben ve çeviriye uygun kalma çabalarım. Kısacası sırt üstü bayıldı ;) )

Ling Chen sakince ileriye yürüyüp 3 sefer saldırdı ve canının onda birini tekrar aldı, ardından arkasını dönüp bütün hızıyla diğer ağaca koştu.

7 saniye sonra baş domuz tekrar önceki ağaca çarpmıştı.

Eğer bu baş domuzda küçücük bir zeka kırıntısı olsaydı, Ling Chen tarafından daireler içinde döndürülerek böyle basit bir metod kullandırmazdı. Fakat zaten yeterli bir zekaya sahip olsaydı domuz olarak adlandırılmazdı. Kısa bir zamanda, baş domuz iki ağaç arasında çoktan 4 tur atmıştı bile, isabetlice 2 ağaç tarafından 8 kere sersemletilmişti. Son seferde, Ling Chen fırsatı kaçırmadı ve 4 kez saldırarak canını tamamen temizledi.

"*DING*... Başarılı bir şekilde LV5 2 Yıldız Elit Baş Vahşi Domuz'u katlettiniz, Şöhret +10, 10YP kazandınız."

Parlak bir gümüş sikke baş domuzdan düştü. Ling Chen sikkeyi aldı ve vücudu yan tarafa doğru tekmeledi, domuzun yerinden oynatılmasıyla birlikte iki adet parlak mavi ekipman önünde belirdi.

Demir ekipman... ve iki parça.

Ling Chen hızlıca onları yerden aldı. İki ekipmandan biri demirden yapılmış bir bilekik diğeri... ise bir yüzüktü!

[Demir Bileklikler] Tip: El Koruması, Kalite: Demir. Ekipman Gereksinimleri: LV5 ve üzerinde herhangi bir sınıf. Demirden yapılmış sert bileklikler. Özellikler: Defans+5, İsabet+2.

İsabet'e 2 puan ekliyor, çok iyi statlar. Eğer Ling Chen bu iki puana önceden sahip olsaydı, normal domuzları keserken bu kadar çok "ISKA" ile sonuçlanmazdı. LV5'de giyebilecek olması çok kötü.

[Ametist Yüzük]: Tip: Yüzük, Kalite: Demir. Ekipman Gereksinimi: Yok. Güzel bir ametist ile taçlandırılmış yüzük, yüksek bir süs değeri var. Köyün Eşya Dükkanındaki Boss Wang tarafından kaybedilmiş ve baş domuz tarafından yenmiş gibi gözüküyor, sadece baş domuz ilk sefer katledildiğinde düşer. Özellikler: HP+100.

Ling Chen:"..."

Yüzükler, çok nadir aksesuar tipleridir, acemi aşamasında daha da nadirdir. Bu yüzük demir kalite, 100HP ekliyor ve hiçbir özel gereksinimi yok. Acemi seviyesinde bu tanrısal özelliklerde bile sayılabilir. Eğer Ling Chen bunu giyerse, HP'si iki katından da yükseğe çıkar.

Lakin, yüzüğün tanımında açıkça yazılmış, bu yüzük eşya dükkanının sahibinin kaybettiği yüzük. Dükkan sahibi domuz avlama görevini verdiğinde yüzüğünü de kaybettiğini söylemişti, ve bulmasını beklemediğini de eklemişti... yüzüğü kendine saklamak, Ling Chen bu konuda kararsızdı.

Acaba yüzüğü dükkan sahibine teslim mi etmeliyim?

Eğer yüzüğü tutarsa, onu giymek yaratık keserken çok büyük bir güvenlik sağlar, hatta bunu satsa bile astronomik fiyatlara satabilirdi. Eğer dükkan sahibine teslim ederse... bir ödül kesindi, fakat yüzüğün kendi değerini geçip geçmeyeceği bir bilinmezdi.

Bir süre düşündükten sonra Ling Chen yüzüğü geri çantasına koydu ve köye doğru yol aldı. Başlangıç Köyünün bir ışınlanma parşömeni yoktu, oraya sadece yürüyerek gidebilirdin.

LV4 ve altındaki bölgeler yine tıklım tıklımdı, köyün içi de çoktan cıvıl cıvıl, hareketliydi. Ling Chen direkt dükkana doğru ilerledi, görevi dükkan sahibine teslim ederek.

Onun döndüğünü görünce, dükkan sahibi çok şaşkın gözüküyordu: "Hoh! 30 vahşi domuzu bu kadar çabuk katledeceğini beklemiyordum, çok şaşırtıcı. Nefretimi gidermekte yardım ettiğin için teşekkür ederim, al, bu senin ödülün."

"*DING*... Bir görev tamamladın 'Wang Ji'nin İsteği', 500EXP, 2 Gümüş, 10 Turuncu İksir, 10 Mavi İksir kazandın."

Ödülleri eline geçtikten sonra Ling Chen oradan ayrılmadı, bunun yerine çantasından ametist yüzüğü çıkartıp Wang Ji'nin önüne yerleştirdi: "Patron Wang, bu yüzüğü tanıdın mı?"

Ling Chen'in elindeki mor yüzüğü görünce Wang Ji'nin gözleri açıldı. Bakışları ilgi dolu oldu: "Bu... bu benim birkaç gün önce o lanet domuzlar tarafından kovalanırken kaybettiğim yüzük! Genç kahraman, bunu nerede buldun?"

"Baş Domuz'dan düştü." Ling Chen yanıtladı.

"Yanılmıyorum, bu benim düşürdüğüm ametist yüzük. Bu benim eşim tarafından bana verilmiş bir doğum günü hediyesi, ancak yanlışlıkla kaybetmiştim, tam da eşime bunu nasıl söyleyeceğimin düşünceleri içindeydim. Genç kahraman, bunu bana geri verebilir misin? Sana karşılığını cömertçe vereceğim." Wang Ji Ling Chen'in elindeki yüzüğe yakından baktı ve ilgiye söyledi.

Ling Chen tereddüt etmedi ve yüzüğü dükkan sahibinin eline koydu.

Dikkatlice yüzüğü kaldırırken, Wang Ji tekrardan Ling Chen'e baktı, hafifçe başıyla onayladı ve konuştu: " Ametist yüzüğün özellikleri fena değildi, öbür dünyadan Mistik Ay dünyasına yeni yeni gelmiş siz kahramanlara çekiciliği çok fazla. Ancak buna rağmen sen geri verdin bunu, senin gibi yapacak kibar gençlerin sayısı çok az. İşte, al bunu. Unutulmuş diyarda, bu paha biçilemez bir hazine, fakat burada, dış dünyadan ayrı bu yerde, bana olan değeri ametist yüzüğümden çok daha küçük. Umarım bu gelecekteki maceralarında bir miktar yardımcı olabilir.

"*DING*... Eşsiz gizli görevi tamamladınız 'Kayıp Ametist Yüzük', Şöhret+10, 'Kırmızı Kan Meyvesi' görev ödülünü kazandınız."

Wang Ji'nin Ling Chen'e verdiği şey, küçük, tırnak kadar kırmızı bir meyveydi. Ling Chen dikkatlice eline aldı, statlarını gördüğünde, elleri hafifçe titremeye başladı.

[Kırmızı Kan Meyvesi]: Lavların içindeki Kırmızı Kan Ağacında büyüyen meyve, inanılmaz değerli. Yedikten sonra HP kalıcı olarak 100 puan yükselir.


{ 19 yorum ... read them below or Comment }

 1. Bence kalın ton daha iyi olur esya oldugu belli olur ayrıca ellerine saglık biz ceviri ni dort gözle bekliyoruz 😊

  YanıtlaSil
 2. Bide demişsin ya sadece eşyalar bence ornek te oldugu gibi canavar yada onun gibi seylerin açıklamasını görevleri falan da oyle kalın yapmalısın ayrıca istedigin gibi cvr bence haa sırt ustu bayıldı haa ayakları yukarı bakacak sekilde dustu senin icin rahat olanı sec kendine gore ayarla farketmez bizim icin �� cok uzun oldu la yorum ����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başı [ şeklinde başlayanları genel olarak öyle yapmayı düşünüyorum. Ama çok uğraştırmazsa gereken her yerde onu kullanmayı deneyeceğim

   Sil
 3. Çeviri gayet anlaşılır İngilizcesiyle kafa kafaya olması gerekli değil biz anlayalım olayı yeter bnce ama bu demek değil ki %30-50 arasında İngilizcesine çevirisi olsun %60-80 olsa iyi olur.Burda senin insiyatifine bırakıyorum.Kalın harflendirmeye gelince eşya - görev - yetenek - canavar bilgileri gibi ilgi çekici bilgileri yapsan mükemmel olur.Şimdiden kolay gelsin ve Eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İngilizcesiyle kıyaslarsam bölümlerimde yine en azından 85%lik bir doğruluk oranı vardır. Çoğu yerde zaten tam çeviri yapıyorum fakat çok ama çok devrik çıkan 3 5 yerde anlamı tamamen aynı olan fakat söylenişi farklı olan bir cümle oluşturuyorum. Teşekkürler yorumunuz için :D

   Sil
  2. İngilizcesiyle kıyaslarsam bölümlerimde yine en azından 85%lik bir doğruluk oranı vardır. Çoğu yerde zaten tam çeviri yapıyorum fakat çok ama çok devrik çıkan 3 5 yerde anlamı tamamen aynı olan fakat söylenişi farklı olan bir cümle oluşturuyorum. Teşekkürler yorumunuz için :D

   Sil
 4. çeviri için çok teşekkürler. ellerin dert görmesin

  YanıtlaSil
 5. Kalın fon daha iyi bir de bu oyun novel çok iyiymiş teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. Eline sağlık hızlı gelmesi cok hos umarım devam edebilirsin zevkle okuyoruz:)

  YanıtlaSil
 7. Güzel bölümdü teşekkürler...

  YanıtlaSil
 8. çok iyiydi bölüm umarım çevirmeyi yarıda bırakmazsın bu arada 3syaları istediğin gibi yap bence hangisi sana kolay gözüjüyosa öyle yap :D

  YanıtlaSil
 9. Bolum icin tesekkurler.. Yazilari istedigin gibi yapabilirsin :)

  YanıtlaSil
 10. ne ekersen onu biçersin sanal dünyada var anca

  YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan