Posted by : NatsumeÇevirmen: NatsuJunn

Kitap 1 Bölüm 8: Zhao Yunxing


Qin Yu gelen bu 8 kişinin hiçbirinin dışsal teknik okulunda yüce usta seviyesine ulaştığını bilmez.Güçleri ürkütücüdür ve Houtian seviyesinde zirve yapmış herhangi bir uzmana karşı muzaffer olabilecek derecededirler.Belki ancak Xiantian uzmanları onlarla boy ölçüşebilir.

Bu seviyedeki dışsal tekniklerde, uzuvlar çelik kadar sert hale gelip silahlardan daha keskin olmuştur, o yüzden mavi kayayı paramparça etmek oldukça olağan bir durum.Fakat dışsal tekniklerde bu seviyeye ulaşmak sadece gayret gerektirmekle kalmaz, üstüne bir de yetenek gerektirir.Sonuçta 3 Doğu bölgesi ülkelerinde bir milyardan fazla insan ikamet etmektedir, fakat sadece 10 sıradışı insan dışsal teknikleri o denli öğrenebilmiştir.

Qin Yu gözleri yerinden çıkacakmış gibi dikkatle izler.Biri ardına diğeri,, dışsal teknik uzmanları meydana çıkıp hünerlerini sergilerler.

...

Bam!

Gümüş renkli saçı olan yaşlı adam bir eline kiremit boyutunda bir mavi kaya parçası alır.5 parmağının gücünü aniden mavi kaya parçasına uygular ve kaya tozla duman olur.Bunun ardından gümüş renkli saçı olan yaşlı adam mağrurca olduğu yere döner.Keyifsizce: 'Kartal Pençe Sanatı' der.

Bu gösterilen 6. dışsal tekniktir.

Sıradaki meydana çıkan kaslı, kel adamdır.Çıplak göğsü sanki altından ışık ışınları yaymaktadır.

Kel adam gülerek 'Demir Bacak Sanatı' der.Ardından bacağıyla rahatça bir darbe hareketi yapar.

'Huuu!' Hava birden ikiye ayrılır ve tiz bir ıslık oluşur.Gözle görülebilir kuvvetli bir rüzgar düz bir hatla hücum ederek parçalanmış bir mavi kaya parçasına tam isabet eder.Mavi kaya ani darbe alır ve uzun bir mesafe sürüklenir.

Sadece bacağının , dudak uçuklatıcı hızına güvenerek kuvvetli bir rüzgar oluşturup mavi kaya parçasını o kadar uzağa sürükledi.Acaba o bacak insanları tekmelemek için kullanılsa nasıl sonuç verirdi?

'Muhteşem.' Qin Yu gizleden övgüde bulunur.Ardından gözlerini son dışsal teknik uzmanına diker - siyah tenli soğukkanlı adam.Başından beridir siyah tenli soğukkanlı adam orada dikilip diğer dışsal teknik uzmanlarının gösterilerini izliyordu.Gözleri hep sakindi.

'Sen neden gösterini yapmıyorsun?' Qin Yu bir süre bekler ama bu soğukkanlı adamın performansını göremez, elinde olmadan merakla bu soruyu yöneltir.

Zhao Yunxing aldırış etmeden başını sallar: 'Benim pençe tekniğim Kartal Pençe Kralı'nınkinden daha aşağıdır, gücüm Man Dong'unkinden daha aşağıdır, bacak tekniğim bu kardeşinkinden daha aşağıdır, o halde neden kendimi bir sirk maymununa çevireyim?'

Qin Yu afallar.

'Ama o halde özel bir hareketin olmalı, değil mi?' Qin Yu dikkatle önündeki siyah tenli soğukkanlı adama bakar.Vücuduna bakarak özel yeteneğini anlamak istemektedir.Fakat başaramaz.Kısaca bu siyah tenli adamda özel bir şey görememektedir.

'Özel yetenek mi?' Zhao Yunxing gülerek Qin Yu'ya tekrar ciddiyetle bakar.Gözlerinden bir soğukluk emaresi yayılmaktadır.Soğukkanlılıkla: 'Benim özel yeteneklerim sadece bir insanı öldürürken uygulanabilir.Eğer ki...senin ustan olsam bile, ölümcül özel yeteneklerimi sana öğretmeyeceğim.' der.

Qin Yu buna rağmen Zhao Yunxing'in heybetli tavırlarından ürkmemiştir.Aksine şüpheyle: 'Bana özel yeteneklerini öğretmeyeceksen ne öğreteceksin ki?' diye sorar.

'Vücut çalıştırmayı.' der Zhao Yunxing düz bir sesle.

Qin Yu aniden kahkaya boğulur: 'Pekala, seni seçiyorum.'

Zhao Yunxing'un şu ana dek devamlı asık olan suratında bir hayret emaresi oluşur.Tüm diğer 7 dışsal teknik uzmanı da Qin Yu'ya hayretler içerisinde bakarlar.Qin Yu'nun neden kendilerini değil de sadece 'Vücut Çalıştırma' öğreteceğini söyleyen bir adamı seçmesine anlam veremezler.

'Pekala, Üçüncü Prens seçimini yaptı.Bundan böyle Zhao Yunxing Üçüncü Prens'in ustası biline.' İkinci müdür Li hemen seslice ilan eder.

Diğer 7 dışsal teknik uzmanı şaşkınlıkla Qin Yu'nun yanına giderler.Kaba ve büyük Man Dong gürültüyle: 'Üçüncü Prens, neden beni seçmedin? Boğa gibi kuvvetli olmayı öğretebilirdim sana.Geniş bir balta kullansan bir hamlede bir sürü adamı öldürebilirdin.'

7 meraklı dışsal teknik uzmanını önünde gören Qin Yu gülümseyerek: ' He-he, bu bir sır.' der.

O anda Zhao Yunxing de gelmiştir.Qin Yu'ya bakarken yüzünde soluk bir gülümseme belirir.O da aynı şekilde soruyu yöneltir: 'Ben de meraklandım.Neden beni ustan olarak seçtin? Üçüncü Prens, sebebini söyleyebilir misin?'

Qin Yu hafifçe başını kaldırır ve gururla: 'Budala.Bunu açıklamama gerek mi var? Cidden bir yığın aptalsınız he.' der.Bunu derken arkasını dönüp çıkar gider.Bir kenarda duran Lian Yan da ona doğru yürür.Qin Yu'nun yanına varınca sorar: 'Xiao Yu, neden Zhao Yunxing'i seçtin?'

Qin Yu gizemlice Lian Yan'a fısıldar: 'Lian Dede bu çok bariz değil mi? Şunların tavırlarına bakarak hemen anlayabilirsin.Bu 8'i içinde Zhao Yunxing en sonda durdu ve hiçbiri ona yanaşmaya cesaret edemedi.Üstelik Zhao Yunxing diğerlerinin gösterilerine umursamıyormuş gibi baktı.Bu karar vermeme yeterli, öyle değil mi? Ayrıca Lian Dede, biliyor musun, Zhao Yunxing'in gözleri diğer insanlarınkinden çok farklı~~ he-he!'

Bunu derken batı bahçesinden ayrılır.8 dışsal teknik uzmanının gözlerini şaşkın bir bakış bürümüştür.Hepsi uzman, bu yüzden duyma kabiliyetleri oldukça güçlü ve Qin Yu'nun tüm bu dediklerini duymuşlardır.

'Demek ki Üçüncü Prens dikkatli bir zekaya sahip.Belki hala doğru bir talebe edinebilirim.Fakat...Bir de azmini görelim bakalım.' Zhao Yunxing gözlerinden keyifli olduğu anlaşılmaktadır.

Diğer 7 yüce usta durumu anlar ve Üçüncü Prens'in zekasını met ederler.

'General Zhao, biz kampa dönüyoruz.' Man Dong dahil Vahşet Kaplanı Birlikleri'nin 3 yüce dışsal teknik uzmanı ellerini birleştirip selam vererek der.İfadeleri oldukça saygılı ve içtendir.İş General Zhao'ya gelince, ordudaki uzmanların gözünde Xiantian uzmanları bile onunla boy ölçüşemez.

'Zhao Abi, böylesine iyi bir talebe edindiğin için tebrikler.Biz de gidiyoruz.' Kartal Pençe Kralı ve diğerleri ellerini bağlayarak saygılı bir şekilde derler.

İçsel uzmanlar bir dairedir ve dışsal uzmanların da kendilerine göre bir dairesi vardır.Tüm Qian Long kıtasında sayılamayacak kadar çok dışsal uzman vardır, fakat bu dairede Zhao Yunxing diğer dışsal uzmanlar tarafından kraliyet sınıfı bir figür olarak bilinir.Üstelik Zhao Yunxing dövüş sanatlarında da oldukça hünerlidir.Doğu Fatihi Prensi Qin De'nin, Zhao Yunxing'in Qin Yu'yu bir seneliğine eğitmesine izin vermesi bir süredir Xu Yuan'ı şaşırtmaktadır.

...

Ertesi gün, Sisli Köşk'teki büyük eğitim sahasında Zhao Yunxing, siyah kıyafetlere bürünmüş halde soğukkanlılıkla durmaktadır.

'Usta!' Antrenman kıyafeti giyinmiş Qin Yu Zhao Yunxing'e doğru coşkuyla koşarak saygıyla der.

Zhao Yunxing hafifçe başını sallar ve : 'Bundan böyle sabah 6'da eğitim sahasında olacaksın.Saat te 8 olmuş.Tamı tamına 2 saat geciktin.İlkin ceza olarak Sisli Köşk'ten dağın eteklerine koşup, ardından oradan buraya koşacaksın.' der.

Qin Yu biraz ürkmüştür.Kızgınca birden: 'Usta, bugün ilk gün.Öncesinde bana 6'da burada olmam gerektiğini söylemedin.' der.

'Emirlerimi verdikten sonra gerisinin bir önemi yok.Tek yapman gereken...itaat etmek.' Zhao Yunxing soğukça Qin Yu'ya bakar.Hiç uzlaşmaya niyeti yoktur.Qin Yu dudaklarını ısırarak derhal: 'Emredersin Usta!' der.Sonrasında koşmaya koyulur.

Sisli Köşk Donglan Dağı'nın yamaçlarındadır.Köşk ile dağ eteği arasındaki mesafe yaklaşık 2000 metredir.Üstelik dönüş kısmı dağın yamacından aşağı koşmaktan daha zordur ve 8 yaşındaki bir çocuğun dayanabileceği türden bir şey değildir.

Qin Yu'yu koşarken görünce Zhao Yunxing hafiften kendince gülümser ve başını sallar.Sonra soğukça bakmaya devam eder.Zhao Yunxing de Qin Yu'nun ardı sıra koşmaya başlar.Sanki yürüyüşe çıkmışçasına sakince koşmaktadır.Tüm vücudu rüzgar gibidir ve her adımı metreler uzunluğundadır.Zhao Yunxing rahatlıkla Qin Yu ardında koşmaktadır.

Qin Yu'nun gözleri parıldamaktadır.Ağzını kapayıp koşmaya devam eder.

Eskiden sık sık dağa tırmanırdı.Sisli Köşk'e geldiğinden beri sıkça koştu, her seferinde 1000 metre.Bu Qin Yu'ya bayağı direnç kazandırdı.Buna ek olarak bol bol Sisli Köşk'ün kaplıcalarından istifade etti.Sonuç olarak vücudu diğer yaşıtlarından kat be kat daha güçlü hale geldi.

Dağdan aşağı 2000 metreyi koşarken, yokuş aşağı olduğu için Qin Yu pek yorulmaz.2000 metreyi tamamladıktan sonra sadece nefes darlığı çeker.Sonra yukarı koşmaya başlar.

Dağdan aşağı koşması kolaydır, ama yukarı koşması zor.

Birkaç yüz metre koştuktan sonra nefes almak Qin Yu için oldukça zorlaşır.Bir adım daha atabilmek için vücudundaki tüm sinirleri zorlaması gerekmektedir.Fakat Qin Yu Zhao Yunxing'in hemen yanında olduğunu hissedebilmektedir.

Qin Yu'nun başlıca karakteristikleri arasında istikrarlılık ve gurur vardır.Bundan dolayı dişlerini sıkıp azim eder.

Sınırlarına ulaşmıştır...Nefes almak iyice meşakkatli hale gelmiştir.Göğsü temiz havayı tıpkı bir körük gibi hızla içine almaktadır.

'Gücüm kalmadı mı?'

Fiziksel limitlerine ulaşmasıyla Qin Yu dayanılmaz ağrılar içerisinde: 'Baba.' der.Babasının aklına gelmesiyle Qin Yu dişini sıkıp tekrar azmeder.Ağrısı gittikçe artar, öyle ki Qin Yu öleceğini düşünür.Ama bir anda... sanki dağın zirvesini geçmiş gibi birden nefes alıp vermesi kolaylaşır.

Bu sefer fiziksel sınırlarını aşmasıyla, Qin Yu yeni limitlerine yakın olacak şekilde koşmaya devam eder.

1000 metrenin üzerinde koşup Sisli Köşk'ün ana girişini görmüşken Qin Yu ikinci kez fiziksel sınırlarına ulaşır.

'Sisli Köşk'e vardım.' Qin Yu gayretini hafifleterek dinlenmek ister.Fakat-


'Eğitim sahasına kadar koş.' peşinden koşan Zhao Yunxing katı bir ses tonuyla söyler.Zhao Yunxing'in nefes alıp vermesi oldukça rahattır.Sesi bile bir zerre olsun değişmemiştir.Ortalama her insan dağdan yukarı yürüdüğünde nefes nefese kalır.Ama Zhao Yunxing'in solukları hala aynı şekilde.

'Hah hah~~' Qin Yu hiçbir şey söylemez.Nefes nefese kalmıştır.Dişini sıkar ve sonunda eğitim sahasına ulaşır.Eğitim sahasına gider gitmez bacaklarının bağının çözüldüğünü fark eder.O kadar yorgundur ki oturmak ister.

'Direnmeye devam et.Oturmana izin vermedim.' Zhao Yunxing Qin Yu'nun hemen ardından gelir.Qin Yu'ya ilgisizce bakar.İfadesi daha koşuya başlamadan önceki gibi, sanki hiç koşmamıştır.

Kendine has gururuyla Qin Yu, Zhao Yunxing'e bakarak ayakta durmaya devam eder.

Zhao Yunxing başıyla onar ve: 'Sonuna kadar koştuğuna göre fiziksel sınırlarını hissetmiş olmalısın.Çok güzel, ilk denemende koşuyu tamamlamanla, bugünden itibaren benim öğrencimsin.' der.Zhao Yunxing'in ne kastettiği olcukça açıktır.Eğer Qin Yu koşuyu tamamlamasa belki de o an bırakıp gidecek ve bir daha Qin Yu'yu eğitmeyecekti.

Qin Yu sadece Zhao Yunxing'e bakmakla yetinir.Bir şey demek istemediğinden ziyade, o anlık diyememektedir.Kim derdi ki ilk koşunun bu kadar ağır olacak?

'Demir Kum Ayası olsun, Demir Bacak Sanatı olsun her ne olursa olsun, her dışsal teknik insan vücudunun bir kısmını çalıştırıp çelik kadar güçlü kılarak korkunç saldırı gücüne çevirmekten geçer.Hücum metodlarından başka bir şey değildirler.Hangi dışsal teknik olduğunun bir önemi yok, temel olan vücut; vücut senin temel taşın.Bir kişi eğer yıldırım kadar hızlıysa ve 1000jin ağırlığı kaldırabilip dışsal teknikleri çalışırsa, Fatih'in Kutsal Yumruğu olsun Demir Bacak Sanatı olsun, muhakkak veremli bir hastadan daha sağlam olacaktır.' der Zhao Yunxing çekinmeden.

O anda Qin Yu'nun soluk alış-verişi yavaşlar.Zhao Yunxing'un sözleri üzerine hemen: 'Usta, vücudun temel olduğunun farkındayım.Kesilmemiş yeşimtaşı gibi sağlam bir vücut birçok faydalı şeye bölünebilir.Zayıf bir vücut ise değersiz bir yeşimtaşına benzer, en usta zanaatkar bile hünerlerini sergilese ondan bir şey olmaz.' der.

Zhao Yunxing'in yüzünde nadir bir gülümseme belirir.'Pekala.Çok iyi anlamışsın.Sana sadece 1 yıl eğitim verebilirim.Bu sene içerisinde vücudunu güç, çeviklik, savunma yeteneği, patlama özelliği vs. birçok yönden çalıştıracağım.Vücudunun durmak bilmeyen değişimler geçirmesini sağlayacağım.Saldırı metodlarına gelince, sana bir şey öğretmeyeceğim.Sana sadece vücudunu mükemmeliyete ulaştırmana yardımcı olabilirim.Bu vücutla nasıl saldırıp öldüreceğini ise kendin bulmak zorundasın.' der.

'Benim eğitim metodum...Sınır Çalıştırma Sanatı.Az önce koşarken fiziksel limitlerinin varlığını hissetmiş olman gerek.Ama benim eğitimime kıyasla az önceki tabiki çocuk oyuncağı kalır.Elbette pes etmek senin elinde, benim için fark etmez.Benim askerlerim senin gibi bir ufaklıktan daha azimkâr olmalı.' Zhao Yunxing Qin Yu'ya bakarak soğukça dile getirir.

Qin Yu'nun gözleri kararlılıkla bakar.

Sınırlar ha?

Qin Yu kendisini sınırları aşarken görünce bayağı hoşuna gider.

'Usta, hemen başlayalım.' Qin Yu direkt Zhao Yunxing'e bakar.Zhao Yunxing kaşlarını kaldırır.Bu ufaklığın böylesine güçlü bir iradesi olması onu şaşırtmıştır.Yüzündeki gülümseyen ifade memnuniyetiyle devam etmektedir.

Fakat Qin Yu'nun yüzü birden acıyla kaplanır ve gözlerini kırparak Zhao Yunxing'e bakmaya çalışır.Zavallı bir halde: 'Usta, biraz dinlenmeme izin verir misin?Tüm bu koşunun ardından çok yorgun düştüm.İlkin biraz su içip sonrasında kaplıcaya gireceğim, ardından Weng Dede'den bana kısa bir masaj yapmasını isteyeceğim.Kaslarım çok bitik düştüler.' der.


Zhao Yunxing irkilir.Yüzü kaskatı kesilir.O an yüzündeki ifade fevkaladedir.Qin Yu'nun talebini....hem komik hem de gıcıkça bulmuş denebilir.

{ 4 yorum ... read them below or Comment }

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan