Posted by : Natsume


Çevirmen: NatsuJunn

Kitap 1 Bölüm 7: Usta Seçimi

Batı bahçesindeki kaplıcanın pek uzağında olmayan bir eğitim sahası vardır.Şu anda pek çok kişi orada toplanmış bulunmakta.

'Lian Amca, burada gördüğü tüm 8 dışsal teknik uzmanı kendi alanlarında doruk nokta.Dördü ordudan, kalan dördü ise 3 Doğu bölgesi ülkeklerinden akıl sır ermeyecek kadar kudretli dışsal teknik uzmanları.Görüyor musunuz, şu gümüş renkli saçı olan yaşlı adam, Kartal Pençe Kralı.Dahası...' Grubun başını çeken Prens'in Köşkünün ikinci müdürü Li, Lian Yan'a uzmanları yere göğe sığdıramazcasına özetliyor.

Lian Yan ilgisizce 8 aziz dışsal teknik uzmanına bakar ve başını sallar.Gözleri öylesine nadir Kartal Pençe Kralı gibi kişilerde bile bir saniyeden fazla durmaz.

Dışsal teknikleri çalışırken ya parmaklar, ya bilekler, ya bacaklar ya da ayaklar, hangi kısım çalıştırılıyorsa normal bir insanınkinden farklı hale gelir.Mesela pençe tekniği çalışan birinin parmakları oldukça kalındır ve ucunda nasırlar vardır.Bu kişiler Lian Amca'nın ilgisini çekmemiştir.

'Oh?' Lian Amca'nın gözleri birden parlar ve 8 kişinin sonuncusuna bakakalır - siyah tenli soğukkanlı bir adama.

Bu adam kaslı denemez.Buradaki diğer adamlar kadar kasları gelişmemiş, ellerinde nasır tarzı ibareler yok.Görünüşüne bakarak dışsal teknik uzmanı demezdiniz kısaca.Fakat Lian Amca'nın gösleri bu siyah tenli adama 3 saniye kadar kitlenmişti.

Bu siyah tenli soğukkanlı adam aniden başını çevirip Lian Amca'yla göz göze gelir.Aniden gözlerinden şimşek çakmaya başlamıştır.

'Zhao Yunxing! Demek sensin General Zhao.Kim derdi ki Majesteleri sizi buraya kadar gelmeniz için davet etsin.Eğer Xiao Yu sizi usta olarak seçerse, ardından uzman olması onun için kolay olacaktır.' der Lian Amca bir gülümsemeyle.Zhao Yunxing'i yeterince iyi tanımaktadır.

Aynı soğukkanlılıkla Zhao Yunxing:'Majesteleri Üçüncü Prens'in istediği kişiyi usta olarak seçebileceğini söyledi.Bu tamamen Üçüncü Prens'i öngörüsüne bağlı.Yaşlı Lian ona gizliden taktik vermese iyi olur.Aksi halde...beni seçerse bile onu talebem olarak kabul etmeyeceğim.' der.

'Elbette, biliyorum.Her şey Xiao Yu'nun kendi seçimine bağlı.' der Lian Yan gülerek başını sallarken.

Bu 8 aziz dışsal teknik uzmanlarının tümü oldukça kudretli.Dışsal teknikleri bu 8'i kadar öğrenen herhangi biri dışsal teknik üstadı sayılabilir.Qin Yu kimi seçerse seçsin yine de kafi gelecektir.Fakat Lian Yan'ın içten içe bazı ümitleri vardır.Qin Yu'nun Zhao Yunxing'i seçmesini istemektedir, çünkü Zhao Yunxing'in hünerlerini bilmektedir.

Kısa bir süre sonra dışardan gelen adım sesleri duyulur.Qin Yu yüzündeki heyecan emareleriyle aceleyle içeri girer.Önünde 8 aziz uzmanı görür görmez gözleri ışıldar.

'Xiao Yu, bu 8 dışsal teknik uzmanından birini ustan olarak seç.' der Lian Yan gülümseyerek.

Qin Yu pürdikkat hepsine bakar.8 uzmanın arasında en çok göze çarpan ayı gibi bir adamdır.Devasa adamın kolları neredeyse Qin Yu'nun belinin genişliği kadardı.Bir yumruk atsa Qin Yu gücünün sonucunda olacaklardan şüphe etmezdi.

Birden Qin Yu daha da heyecanlanır.

'Sadece bir tane mi? Neden 8'ini de seçemiyorum?' Qin Yu Lian Yan'a dönüp kafası karışmış bir şekilde sorar.Kaşlarını çatmaktadır.

Lian Yan ister istemez şaşırır.Zhao Yunxing de dahil 8 aziz uzman kaşlarını kaldırırlar.Dudaklarının kenarında ister istemez silik bir gülümseme vardır.

'Ahem,' Lian Yan boğazını temizler.Bundan sonra içtenlikle Qin Yu'ya: 'Xiao Yu, dövüş sanatları öğrenmek ders çalışmaktan farklıdır.Ders çalışırken pek çok öğretmenin olabilir, fakat dövüş sanatlarını böyle öğrenemezsin.Mesela birkaç içsel tekniği aynı anda öğrenmeyi denesen, çıldırıp makullüğünü kaybedersin.' der.

'Ama ben dışsal teknik öğrenmeyecek miyim?' diye sorar Qin Yu binaen.

'Dışsal tekniklerde daha kötü olurdu.Dışsal teknikler vücudu çalıştırmakla ilgili, sınırlarını aşmaya zorluyorsun.Her dışsal tekniğin kendine has metodları vardır ve sayısız insan şu ana kadar bunları uyguladı, bu sebeple bedeninin harap olmayacağını söyleyebilirim.Fakat...birkaç ustadan aynı anda öğrenirsen metodlar birbirine girer.Bu...' Lian Yan iç çekip başını sallarken der.Ne demek istediği oldukça açıktır.

Üstelik bu sebebe ek olarak daha önemli başka bir sebep vardır.

'Sekizimizn içinde muhtemelen talebesini paylaşmak isteyen kimse yoktur.' der kaslı kel  adam gülerek.Diğerleri de gülümseyerek başlarıyla onaylar.

Bu 8 adam dışsal tekniklerde aziz uzman seviyesine ulaşmışlardır.Her biri tepede ve gururludur.Nasıl olur da aynı talebeyi paylaşmayı istesinler ki? Fakat Qin Yu'nun söylediklerine aldırmazlar.Sonuçta daha 8 yaşındadır.

'Anladım.' Qin Yu tekrar tekrar başını sallar.

Aniden kurnazca bir şey düşünmüş gibi gözleri ışıldar.Lian Yan'ın kalbi yerinden oynamak üzeredir.Qin Yu'nun iyi yürekli olduğunu bilmesine rağmen eşek şakası yapmayı sevdiğini de bilmektedir.Sisli Köşk'teki muhafızların pek çoğu şakalarının kurbanı olmuştur.

'Amcalarım, Lian Dede'den dışsal teknik uzmanları olduğunuzu duydum ve benden seçmemi istiyor.Ama hepinizin bana hünerlerini göstermesiyle daha doğru bir seçim yapmış olmaz mıyım sizce de?' Qin Yu gözlerini kırpıştırarak kocaman gözlerle 8 aziz dışsal teknik uzmanına bakar.

Çok doğru, değil mi? Hünerlerini görmeden nasıl karar verebilir ki?

'Ha-ha, haklısın.Hemen göstereyim.Ne göstersem? Ben, Man Dong'un bir hayli özel yeteneği var.' Kaslı adam ileriye atılır, 8'i arasında en yapılı duran ve ayıya benzeyen O'dur.Eliyle uzun saplı bakır tokmağı tutmaktadır.Man Dong bir süre düşünüp gülerek: 'Pekala, sana gücümü göstereyim öyleyse.' der.

Man Dong uzun saplı bakır tokmağını yere bırakır.Bir bakışta batı bahçesini dekore etmek için konulmuş devasa mavi kaya gözüne ilişir.Mavi kaya yaklaşık olarak bel hizasına gelmektedir ve 1000jin ağırlığındadır.Man Dong kayaya doğru yürür ve iki yanından elleriyle kavrar.

'Hum!'

Man Dong soğukkanlılıkla inler.Qin Yu burnundan gözle görülebilir bir soluk çıkışını görür.Man Dong'un kolundaki kaslar iyice belirginleşir.Çeşitli kas dokuları sanki solucanlar gibi birbirine geçmiştir.Tüm bu kaslar ve dokular sanki taştan oyulmuş bir heykeldeki gibi fantastik durmaktadır, ayrıca muazzam  güce hasıldırlar.

'Yukarı!'

Man Dong seslice bağırır.Devasa mavi kaya Man Dong'un ellerinden bir hamleyle yukarı fırlar.

Qin Yu afallamıştır.1000jinlik bir taşı kaldırmak başlı başına zorken bu adam üstüne onu fırlatabiliyor.Kollarındaki kudret mutlaka 1000jinden fazla olmalı.Kaya 2 metre kadar yükselip hızla yere düşmeye başlar.

Man Dong at duruşuna geçip sabitlenir, elini kaldırıp mavi kayayı bir hamlede durdurur.

Mavi kaya düşüşe geçtiğinden dolayı gücünün etkisi ağırlığından daha fazladır, ama yine de Man Dong eliyle eskisi kadar sabit durdurabilmeyi başarmıştır.Bu açıkça ne kadar güçlü olduğunu göstermeye yetmiştir.

'Muhteşem!' der Qin Yu, gözleri yerinden fırlamak üzeredir.

Man Dong kahkaha atıp kaygısızca:'İki elim de 800 jinlik güce sahip.İki elimle beraber 1000jinlik bir şey kaldırmak benim için çocuk oyuncağı.' der.Man Dong'un doğuştan gelen bir gücü vardır.Vahşet Kaplanı Birlikleri'nin 3 aziz dışsal teknik uzmanlarından biridir ve lakabı Maço Ayıdır.

'Harika, harika.Sıradaki kim?' Qin Yu çok heyecanlıdır.Böylesine bir gösteriyi görmesi üzerine nasıl olmasın ki? Sonrasında böylesine bir güce sahip olabileceğini düşündükçe heyecanı katmerlenmektedir.Ama Qin Yu'nun bilmediği bir şey vardır; Man Dong'un gücü mizacından kaynaklanmaktadır.Eğer Qin Yu o seviyeye ulaşmak istese muhakkak bu çok zor olacaktır.

Şahine benzer burnunda çengel olan oldukça ince bir adam öne çıkıp:'Ben Demir Kum Ayası'nın uygulayıcılarındanım.' der.Qin Yu adamın avuçlarına bakar.Gerçekten normal insanlarınkinden farklıdır - oldukça sert ve mavi renktedirler.Burnu çengelli adam konuşurken mavi kayanın yanına yol alır ve aniden üzerine bir aya darbesi indirir.

Mavi kaya birden titreyip gürültüyle paramparça olur.Sonuç olarak onlarca iri parça taş oluşur.Böylesine bir aya gücü gerçekten akıllara zarardır.

Qin Yu'nun ufak çenesi düşer.Amansız, burnu çengelli adama bakakalır.Eğer bu aya gücü bir insanın vücuduna denk gelse, kim bilir dayanan olur muydu acaba?

{ 6 yorum ... read them below or Comment }

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan