Posted by : Natsume


Çevirmen: NatsuJunn

Kitap 1 Bölüm 5: Öğrenmeyle İlgili Gizli Kitaplar

Gökyüzü açık ve hava çok güzel.Sisli Köşk'ün batı bahçesindeki kaplıcada,


'Ah, harika hissediyorum!'

Giydiği şortuyla Qin Yu kaplıcada uzanıyor.Yaz kış fark etmez, kaplıcadaysanız sıcaklık konusunda endişe etmenize gerek yok.Sisli Köşk'ün kaplıcası diğer kaplıcalardan çok farklı, çünkü çok fantastik etkileri var.Uzman doktorların araştırmalarına göre bu kaplıcada vücuda yararlı birçok mineral bulunuyor.

'Xiao Hei, buraya gel!' Qin Yu aniden elini uzatıp Xiao Hei'yi tutarak şakacı tavırlarla kaplıcaya düşürür.

Xiao Hei hemencecik aceleyle kanatlarını çırpar, ama kaçarken tüyleri zaten ıslanmıştır ve bu onu sudan çıkmış bülbül gibi göstermektedir.Vücudunun sırılsıklam olmasıyla Xiao Hei Qin Yu'ya acı acı bakar, sanki küçük efendiyi yaptığı muziplikten dolayı suçlamaktadır.

Xiao Hei'nin halini gören Qin Yu hemen başını kaldırıp kahkahalarla güler 'Ha-ha Xiao Hei, çok tatlısın, benimle suya dalsan olmaz mı? Çok hoşuna gidecek.Hem sonrasında güçlü bir kartal olup göğün 9. katına kadar uçabileceksin.Gökte yükselebildiğin kadar suya da girebilmelisin.Yoksa çok işe yaramaz olursun.'

Qin Yu, Xiao Hei ile oynamaya başlar.Ama Xiao Hei vücudundaki sudan kurtulmak için çırpınmaktadır.Hatta Qin Yu'ya kızgınca bakışlar atar.

'Xiao Yu.' Lian Yan neredeyse gözlerinin kısılmasına sebep olacak kadar kocaman bir gülümsemeyle batı bahçesindeki koridorda yürümektedir.Taş döşeli bahçenin etrafından yürüyerek Qin Yu'nun yanına varır.Qin Yu hemen ona dönüp parıl parıl gülümseyerek 'Lian Dede.' der.

'Sana güzel haberlerim var.' der Lian Yan gizemlice.Qin Yu hemen haliyle şaşırır: 'Güzel haberler?'
Acaba babam gelmiş olabilir mi? Böyle düşünmesine rağmen dile getirmez ve arzuyla Lian Yan'a bakar.

Lian Yan gülümseyerek 'İstediğin öğrenme metodlarıyla ilgili kitaplar geldi.' der.

Qin Yu biraz hayal kırıklığına uğramıştı, fakat keyfi yerine gelince kaplıcadan fırlar ve derhal elbiselerini giyinir.Gözleri heyecan içinde 'Lian Dede, nerede gizli kitaplar? Lütfen beni onlara götür, hemen.' der.

Kimse ona yardım edemeyeceğinden kendi başına çalışmak zorundadır.

'Beni izle.' Lian Yan gülerek yolu gösterir.Qin Yu coşkulu bir şekilde Lian Yan'ı takip eder, tüm kalbiyle kararını vermişti.Eskiden Qin Yu yapacağı bir şey yokken başıboş hareket ederdi, sadece ders çalışmak için kitaplarını okur, geceleyin yıldızları izler ve Xiao Hei ile kaplıcada oynayıp sırılsıklam olurdu.

Ama şimdiki Qin Yu'nun bir hedefi vardı.Tüm bedenine bir coşku hakimdi ve mizacı belirgin seviyede değişmişti.

Sisli Köşk'te, kuzey bahçesinin altında gizli bir kat vardır.

Bu gizli yeraltı katında 13 gizli oda vardır.Lian Yan Qin Yu'yu bir odaya götürür.Odada bir yatak, uzun bir masa, bir sandalye ve diğer günlük eşyalar bulunmaktadır.Bariz ve oldukça basit.

Halihazırda narin, siyah bir kutu vardır masanın üzerinde.

'Xiao Yu, gizli dediğim kitaplar bu kutunun içinde.' der Lian Yan kutuyu işaret ederek.Qin Yu'nun bunu duyar duymaz gözleri ışıldar.Siyah kutuyu açmayı isteyerek öne atılır.Fakat bu hareket Lian Yan'ın korkudan yerinden zıplamasına sebep olur.

'Xiao Yu, sakın açma!' şimşek kadar hızlı Lian Yan'ın sağ eli sanki bir yanılsama gibi hareket eder.Bir hamleyle Qin Yu'yu kavrar, havaya kaldırarak sırtına alır.Azami ciddiyetle 'Xiao Yu, bu bildiğin kutulardan değil.Öyle yaparak açılmaz!' der.

Qin Yu şüphe içinde Lian Yan'a bakar.

'Xiao Yu, daha çok küçüksün.Hala bu gizli kitapların ne kadar değerli olduğunun farkında değilsin.' Lian Yan başını sallar ve gülerek 'Kıymeti açısından bu gizli kitaplar Chu sülalesinin Kraliyet Sarayı'ndakilerin tümünden bile daha değerliler.Bu yüzden bu kutunun yapısı da tamamen olağandışı.Zorla açmaya çalışmak içindeki tüm gizli kitapların mahvolmasına sebep olacaktır.

Lian Yan bunları söylerken başarıyla kutunun 12 yerine parmaklarıyla darbe vurur.Elleri tıpkı yanılsamalar gibi görünmektedir ve tüm darbeler farklı yerlere isabet etmektedir.

'Bam!' diye bir sesle beklenmedik bir şekilde kutunun anahtar deliği belirir.

Qin Yu'nun gözleri sanki çukurlarından fırlar.Daha az önce kutunun anahtar deliği olmadığını adı gibi bilmektedir.Hatta sadece kapatılabilen normal bir kutu tarzı bir şey olduğunu düşünmüştü.Kutunun iç yapısının bu kadar özel olabileceği aklının ucundan bile geçmemişti.

'Biri bunu zoraki olarak alsa bile anahtar deliğini bulamaz, dahası anahtar da onlarda değil.' derken altın anahtarı çıkarıp deliğe yerleştirir.Bir tık sesiyle kutu kendiliğinden açılır.

Qin Yu hemen görebilmek için başını uzatır.

Qin Yu bir bakışla siyah kutunun içindeki çeşitli ipince kitapların farkına varır.Bunların çoğunun yaklaşık 10 acayip sayfası bulunmaktadır.En incesi birkaç sayfadan en kalını ise 20'den fazla sayfadan oluşmaktadır.Bu kadar ince olmalarına rağmen kutuyu doldurmaya yetiyorlar.

'Bu gizli kitapların iç tekniklerinin hepsi birinci kalite.Toplamda 68 tane var.Ayrıca dış teknikleri konu alan 28 gizli kitap var.Xiao Yu, bundan sonra, bu kitapları okumak istersen eğer, gizli bir odaya gidip yapmalısın bunu ve katiyen dışarı çıkarmamalısın.Anlıyor musun?' der Lian Yan Qin Yu'ya ciddiyetle.

Qin Yu onaylayarak başını sallar.

'Pekala, harfleri 6 yaşına basmadan öğrendin.Son 2 sene içerisinde bir sürü kitap okudun.Bu kitapları kendi başına okuyabilirsin.Zamanını bunları okuyarak geçir.Deden şimdi gidiyor.' der Lian Yan gülümseyerek ve ardından odayı terk eder.

Lian Yan çıktıktan sonra Qin Yu tüm gizli kitapları çıkararak masanın üzerine koyar.Koca uzun masanın tamamını kaplayan toplamda 96 gizli kitap vardır.

Önündeki gizli kitapları görmesi üzerine Qin Yu'nun gözleri daha önce hiç olmadığı kadar parlar.

Sarı Turna Kuşuna Övgü, 100 cümlelik bir kitap, Altın Kazanın Şarkısı, Altın Madeninin Şarkısı, Su Elementinin Yorumlanması...

Tüm bu çeşitli içsel tekniklerin gizli kitapları bir dövüş sanatları ustasını çılgına çevirebilir.Qin klanının uzun ve zengin bir geçmişi var, 3 büyük sülalenin gizli kitapları toplanıp bir araya gelse bile yine de Qin klanınınkilerle kıyaslanamayacak kadar az kalırdı.Qin klanının bu gizli kitapları birkaç yüzyıldır hiçbir yerde görülmemişlerdi.

'Ataların Ejderha Sanatı, babam bunu galiba ben küçükken göstermişti?' Qin Yu son gizli kitaba bakar.Kitaplar arasında en incesi aynı zamanda en değerlisiydi.Ataların Ejderha Sanatı altın sayfalara yazılmıştı.3 Büyük harfle, Ataların, Ejderha ve Sanatı, okuyuculara sanki baskı altındaymış gibi hissettirecek kadar azametliydi.

***3 Harf derken kanji, bilirsiniz ama yine de yazayım***

68 birinci kalite içsel teknikler kitaplarına baktıktan sonra Qin Yu 28 dışsal teknikler gizli kitaplarına bakar.

Demir Tozu Ayası, Güçlü Elmas Ayası, Ejderha'nın El Pençesi, Demir Cüppe, Elmas Zırh, 13 Büyük Muhafızın Şiddetli Talimi, Fatihin Kutsal Yumruğu...

28 çeşit gizli dışsal tekniklerin hepsi Qin Yu'nun önünde bulunmakta.

İlkin Qin Yu rastgele bir kitap alıp yavaşça okumaya başlıyor.Gizli odada, kim bilir Qin klanının kaç nesline mal olan çeşit çeşit kıymetli gizli eğitim kitaplarına tümüyle gömülmüş bulunmaktadır...

{ 6 yorum ... read them below or Comment }

  1. Ellerinize sağlık güzel bir seri umarım devamı gelir çevirmen arkadaşa çok teşekkürler umarım bırakmaz çeviriyi

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kenarda çevirmenlerle ilgili bir not var arkadaşlar orada yazdığım üzere ilk kitap bitene kadar ben çevireceğim, sonrasında çevirmen gelmezse muhtemelen askıya alınacak.

      Sil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan