Posted by : Natsume

 


   Tüm Aozora ailesine merhabalar, bir güncelle daha beraberiz, ben NatsuJunn.
   Aslında güncel çıkarmaya karşıyım biraz, boşuna yayın kalabalığı yapıyormuşuz gibi geliyor bana ama eh neyse, demem gereken şeyler var çünkü son zamanlarda haliyle fazla soru almaya başladık gibi.
   Hmm, öncelikle kötü haberlerle başlayayım, birçok seriyi askıya aldım sebebi düzensizlik ve gelip gelmeyeceği hakkında benim bile artık kesine yakın bir yargımın olmaması.Siteyi kurarken diğer light novel siteleri gibi günlük bölüm veremeyeciğimizin farkındaydım, zaten en başından beri öyle olmayacağını size bildirmiştik, ama benim aklımda şöyle bir şey vardı : bir seriden hergün veremesek de farklı serilerden haftanın belirli günlerinde olmak üzere haftanın her günü bölüm çıkması idi.Başlarda buna yaklaşsak da kısacası yürümedi.Şu an için durumlar şöyle:

 • Mushoku Tensei : Her Perşembe ve Pazar çıkacak, elimde fazladan bölüm olsa bile bunları Perşembe ve Pazar günleri toplu vereceğim, veya kafadan bölümleri uzun diye ikiye bölmeyeceğim daha önce yaptığım gibi.
 • World Gate Online: Cetus her Pazartesi verebileceğini söyledi, aksi durum olmadığı sürece böyle devam edecek.Bir sebepten dolayı gelmeyecekse belirteceğim.
 • Samayou Shinki no Duelist: Bu serinin bölümleri çok uzun ama Alper çevirdikçe veriyor, yani bölüm geleceğinden yana sıkıntınız olmasın ama 2 haftada 1 olarak düşünmeniz daha iyi olur.
 • No Game No Life : Shin'in PC'si bozuktu, tamir oldu.Önümüzdeki haftadan itibaren 2 haftada bir her çarşamba günü bölüm çıkarabilecekmiş.
 • Shadow Rogue: Çok sevilen bir seri, üzülerek söylemek durumundayım ki NightTheFox bu sene Ygs-Lys'ye hazırlanıyor ve evdekilerin isteği üzerine PC'yi kaldırdı, yani uzun süre çeviri gelmeyecek ve seri askıya alınmıştır.
 • 7 Nights: Ancaks da hem kendi çeviri grubu olması hem de Ygs-Lys dolayısıyla çeviri veremeyecek.Seri askıya alınmıştır.
 • Rokka no Yuusha: Setsuna'dan uzun süre ses çıkmadığı üzere askıya almaya karar verdim.Okulların başlaması ve TürkAnime çeviri grubu (TAÇE)'de olmasından dolayı kendisine biraz hak vererek çeviriyi durdurdum.Bölüm geldikçe yayınlarım fakat ne zaman gelecek gibi sorulara yanıt veremeyeceğim için askıda kalması daha makuldur.
 • Stellar Transformation: Sevilen serilerden bir diğeri ve yine üzülerek Mira'nın Ygs-Lys'ye girmesinden dolayı askıya alıyorum.Bölüm çıkacak olursa yayınlarım ama aynı sebepten askıda kalması daha makul geldi.(Bu arada üstteki resim MiranamiTsuki'nin yani seriyi çevirenin daha öncelerde yapmış olduğu bir çizimdir.)
 • Iris on Rainy Days:  Euphia'nın sınavdan sonra işe girmesi yerleşme durumları oldu, şu an PC erişimi olmadığı için çeviri yapamıyor.Seri hala askıda.

  Duyurular kısmını güncel olarak takip ederseniz çıkmakta olan serilerin programını oraya yazacağım zaten, aksi durumlar için Chatango'yu kontrol edersiniz.Onun dışında durumlar böyle kusura bakmazsınız artık çok seri alıp öyle kaldınız falan diyenleri şimdilik haklı çıkardık, eh önemli değil biz böyle de mutluyuz.Ayrıca tekrar tekrar sorulup cevap yetiştirmeye bıktığım şeyler için de Sıkça Sorulan Sorular (SSS) kısmı yapmayı düşünüyorum, umarım bu da sitenin genel kurallarının anlaşılmasına yardımcı olur.
   Son olarak bu güncelin belki de tek güzel haberi, yeni bir çevirmen arkadaşımız aramıza katıldı: Hermione.Kendisi ilk defa çeviri yapacak, ben de bu süreçte düzeltip kontrol ederek İngilizcesini geliştirmesine yardımcı olacağım artık gözümüzden bir şey kaçarsa affedersiniz.Şimdilik kısa bir seriyi yavaş yavaş çevirecek, eğer sonra devam etmek isterse elimizde olan serilerden çevirmesini isteyebiliriz.Serisinin adı Mimizuku to Yoru no Ou , beğeneceğinizi umuyorum.Aslında Gekkou serisini devam ettirip bitirmeyi istedik, Lightnovelturkce ile de görüşmüştük, ama serinin asıl çevireni KoooF bana devam edeceğini hatta ettiğini bildirdi, eminim aranızda ilk 4 bölümünü okuyanınız vardır, devamını takip edebilmek için Gekkou'ya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   Diyeceklerim bu kadar, takipte kalan ve destekleyen herkese tekrardan teşekkürler, hoşçakalın.
   

{ 2 yorum ... read them below or Comment }

 1. Yeni arkadaşımız Hermione ye hoşgeldin diyorum. İlk novel e moonlight sc. adlı bir webtoon nun novel oldunu öğrendiğim zmn merakla başlamıştım serinin heyacanıyla hoşuma gitmişti devamında bi merakla bu siteye denk geldim ve beni novel lere sevdirdiniz :D içtenlikle teşekkürler. Devamlılığınızı dilerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunu duymak beni çok mutlu etti, ben de aynı şekilde devamlı olmasını umuyorum, destekleriniz için teşekkürler.

   Sil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan