Posted by : Natsume


Çevirmen: Hermione
Kontrol/Düzenleme: NatsuJunn


Prolog - Gece Ormanı
Rüzgar ağaçlara çarparak ilerliyor, havayı biçiyormuşçasına kesiyordu, Mimizuku’nun kalbini korkuyla ürpertiyordu.Etrafını saran bu ağırlık tek kelimeyle ifade edilebilirdi: Karanlık. Her nasılsa, karanlık tamamlanmamıştı.Gece gökyüzünde süzülen engin uyduların ışığı o kadar parlak görünüyordu ki, karanlığı yalancı çıkarırdı.Onların ay ışığı, renkleri karanlıkta şatafatlı şekilde parlatıyordu. Gün içinde, ormanda gür bir yeşillik vardı, fakat karanlıkta kıvrılıyor gibi oluyordu; tıpkı sallanan erik saplarının arapsaçı olması gibi.
“-Off!”
Mimizuku keskin bir acı hissedince inleyiverdi. Elinin arkasına bakınca akan kırmızı bir çizgi gördü. Kız, yaralanmıştı.Çıplak ayaklarında ve omuzlarında çok sayıda çapraz şeklinde çizik yarası vardı.
“-Ehehe …”
Mimizuku zayıf bir şekilde güldü ve elinin arkasını yaladı.Kanını tattı.Diline değdiğinde bulanık, tuzlu bir tat hissetti, fakat daha sonra bu tatlı bulanıklığa dönüştü. İnsan cildi az çok lezzetli, diye düşündü Mimizuku. Acaba yemesi güzel olur muydu? Kendi kendine düşünürken, ormandaki ağaçların yaprakları bir uçtan öbürüne süpürüldü ve yeni yaraları açıldı.
Tüm bu kesikler sıcacık hissetmemi sağlıyor.
Mutluydu. Sonuçta sıcak olması soğuk olmasından daha iyiydi. Her şey yolunda, her şey yolunda.
O anda şiddetli bir rüzgar esti, Mimizuku’nun saçlarını ölü çimler gibi hışırdattı. Garip bir rüzgardı. Çünkü onun kısa saçlarını dans ettirirken ağaçların yaprakları herhangi bir ses çıkarmıyordu. Sanpaku(1) ve kömür rengi gözleriyle, rüzgarın estiği yöne, yukarı doğru baktı.
Bu uydular…
Her ikisi de oradaydı, mükemmel bir çift.
Göklerin muhteşem kara delikleri, bir çift göz gibi görünüyorlar.
Mimizuku’ya boş boş baktılar.
Ormanın içine bakarken, Mimizuku acaba ağaçların tepesinden baksa nasıl görünürler diye merak etti.
Çok güzeller.
İçinde bir ürperti hissetti. İhtişamlı. Eğer daha kısa olsaydı, onların tümünü görmesi mümkün bile olmazdı. Buna rağmen, bu zayıf görüntü bile kızın felç olması için yeterliydi. Mimizuku yanaklarını elleriyle gerdi ve hafifçe kıkırdadı. Bu neredeyse yakışıklı bir çocuğun gözlerini ona dikip bakması gibiydi. Fakat bu bir adam değildi.
Bir insan değil, bu farklı. İnsandan farklı… şey, her neyse, umarım o şeyler beni yer.
Ellerini kaldırdı ve uydulara dokunmaya çalıştı ama ulaşması mümkün değildi. Yine de sorun değildi, çünkü uydular hiçbir insanın ulaşamayacağı bir yerdeydi.
“Hey, yukarıdaki sevimli uydular!” Mimizuku küçük ciğerlerinin izin verdiği kadar bağırdı.
“Siz… beni yemeyecek misiniz?!..”
İki uydu ileri geri sallanmaya başladı. Mimizuku’nun kalbi daha hızlı atmaya başladı.
“Git, insan.”
Yankılanan, kulakları sağır eden bir ses karanlığı kökünden sarstı.
Sesi duymak Mimizuku’yu mutlu etti, kocaman, arsız bir sırıtma kapladı yüzünü.
Çok mutluyum. Diye düşündü.
“Git. İnsanlardan hoşlanmam.”
Hoşlanmamak. Nefret etmek. Devam edebiliriz.
İnsan bedenine sahip olmasına rağmen, Mimizuku da insanlardan nefret ediyordu. Uydular, göl, meşe palamudu ve diğer şeyler, onlardan da nefret ediyordu, fakat insanlar kadar değil.
“Sorun değil! İnsandan farklıyım.”
Kollarını mümkün olduğunca geniş açtı. Bunu yaptığında bileklerine bağlanmış zincirler tıngırdadı.
“ Ben çiftlik besinim! Bu yüzden ye beni!” dedi Mimizuku. Bir daha kocaman, arsızca gülümsedi. Karanlık fısıldadı ve uydular göz kırptı.

*****
1.      SANPAKU: Aşırı baskı altındaki fiziksel değişimler Sanpaku olarak bilinir veya 3 Beyaz olarak adlandırılırlar. Bu 3 beyazı, gözlerinizin her iki yanında veya göz altında görebilirsiniz. Göz bebeğinin tam ortada olmamasından kaynaklanan bir duruma bağlı olarak iris’in sağında, solunda ve altında kalan üç beyaza verilen isim.

Sanpaku Ekstra bilgi: Orta çağda bir tür hastalık belirtisi olarak algılanmıştır. Mistik bakımdan da şeytani bakışla özdeşleştirilmiştir. Şeytan deyince doğal olarak devreye illuminati girer tabi. bu bağlamda bir diğer adı da ’the ill(uminati) eye’dir.(sanpaku bilgileri alıntıdır.)

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan