Posted by : Miranami#Tsuki


Çevirmen: MiranamiTsuki
Kontrol/Düzenleme: Kirikatangel

Kitap 1 Bölüm 4: Baba ve Oğul

Çoktan gecenin geç saatleri olmuştu. Dışarıda soğuk bir rüzgar esiyor, ama odada Qin Yu o kadar heyecanlı ki bütün bedeni sıcacık hissediyor.

"Lian Dede, lütfen bana nasıl dövüş sanatları öğreneceğimi söyle. Öğrenmek istiyorum. Kesinlikle Shangxian olacağım. Shangxian olamasam bile, Xiantian uzmanı olacağım!" Qin Yu'nun gözleri kesin bir kararlılıkla parıldıyor.

Qin Yu gelecek senaryolarını zihninde resmetmeye başladı. Babasının ona onaylayan bakışlarla baktığını bile hayal edebiliyor.

Babasını sevgisinden başka bir şey istemiyor. Babasının yorumu, babasının gülümsemeleri, hatta babasının eleştrileri ve cezaları bile Qin Yu'ya babasının sevgisinin varlığını hissettirebilir. Sadece babasının sevgisini istiyor.

Şimdi kaybettiği baba sevgisini geri alacak bir yol buldu, o da çok sıkı çalışmak ve büyük abisi Qin Feng gibi güçlü, cesur bir dövüş ustası olmak, ya da... ölümlüleri aşan bir Shangxin bile olmak.

Qin Yu beklentiyle Lian Yu'ya bakıyor.

"Xiao Yu," Lian Yu ne yapacağını bilmiyor, ama hiçbir şey söyleyemiyor ve gerçeği söylemekten başka şansı kalmıyor, "Xiantian uzmanı olmak istiyorsan, içsel teknikler çalışmalısın. İçsel teknikler Houtian seviyesi ve  Xiantian seviyesi arasındaki duvarı yıkar. Ama senin dantianın doğuştan içsel enerji biriktiremiyor, sen nasıl içsel teknikler çalışacaksın? Ve nasıl Xiantian uzmanı olacaksın?"

"Dantianımın sorunu var, ama Wang Amca gibi insanlar dedi ki dünyada şok edici miktarda içsel teknikler varmış, belki birini öğrenebilirim. İçsel çalışmayı yapamasam bile, hâlâ bir dışsal çalışma var, değil mi? Aynen bir Xiantian uzmanı olabilirim!" der Qin Yu acilen.

Kesinlikle uzman olamayacağını kabul edemez.

Çünkü... bu 8 yaşındaki çocuğun saf kalbinde, babasının sevgisini onarmanın tek olası yolu.

"Dışsal çalışma mı? Onda sadece bedeni durmadan çalıştıran, daha güçlü ve hızlı yapan çeşitli teknikler kullanır. Ama bu tercih edilmeyen bir yol. Bu güne kadar, büyük doğal gücü olan insanlar arasında bile, bedenlerini heybetlendirmek için çalışmalarına rağmen, kimse dışsal çalışma yoluyla Xiantian uzmanı olamadı. Sadece dışsal tekniklerle bedenini çalıştıran biri basitce Xiantian uzmanı olamaz." Qin Yu'nun boşuna uğraşmasını istemeyerek, Lian Yan ona karşı açık oldu.

"Bir tane bile mi yok? Hiç mi umut yok? Qin Yu irkildi. Bir anda soluklaşır.

Son umudu da yok oldu, kalbi donar.

Qin Yu'nun soluk yüzünü görünce, Lian Yan kalbinde bir acı hisseder: "Ah, o hâlâ bir çocuk!"

Lian Yu birden der ki: "Xian Yu, aslında, dışsal teknikler de baya korkunçtur. Dışsal tekniklerde her şey kas gücüne dayanır, çok dayanıklı ve çok hızlı yüksetilen içsel enerjiden farklı olduğundan ürkütücüdür. Dahası..." Qin Yu'yu rahatlatmak için, Lian Yan devamlı dışsal tekniklerin avantajlarını düşünüyor. Lian Yan'ın sözlerini duyunca, Qin Yu'nun gözleri biraz parladı.

"Dahası, dışsal teknikleri çalışmak güçtür, ama herşeyden önce beden insanın temelidir. Vahşet Kaplanı Birlikleri'nde, sadece dışsal çalışma yapan büyük doğal güce sahip bir adam var. 800-jin'lik taş bloğu tek eliyle kaldırabilir.

"800-jin mi? Bir kol mu?" Umut yine Qin Yu'nun kalbine dolar. Bu kadar büyük bir güce sahip olabilseydi, geniş bir baltayı kaldırmak ve insanları doğramak arpa kesmek kadar kolay olmaz mıydı, diye hayal ediyor.

"Doğru, 800-jin. Bir koluyla 800-jin taş bloğu kaldırabiliyor. Silahı uzun saplı bir bakır tokmak. Savaş alanında, Xianttian seviyesi uzmanları bile onun kadar yürekli olamıyor.  Ne zaman uzun saplı bakır tokmağını savursa, koca bir yığın düşman eziliyor." Lian Yan durmaksınızın dışsal tekniklerin avantajlarından bahsediyor.

Sonunda bağlıyor: "Dışsal teknikler çalışanların hiç biri Xiantian uzmanı olmadı, ama Houtian seviyesinin ucuna ulaşabilirsen ve bedenin sınırına kadar çalışmışsa, gücün korkunç olur. Xiantian seviyesi uzmanlarından zayıf olmazsın."

Qin Yu'nun suratında daha iyi bir bakış görünce Lian Yan gizlice rahat bir iç çekiyor. Qin Yu'nun büyüyüşünü izlediğine hiçbir şüphe yok çünkü Qin Yu'nun karakterini biliyor.

"Houtian seviyesinin sınırına kadar çalışan biri Xiantian uzmanlarıyla kapışabilir mi?" diye tekrar sorar Qin Yu.

Lian Yan tekrar tekrar başını sallar. Bu anda, ne cüretle inkar edebilir? Başını hayır anlamında sallasaydı, Qin Yu çok daha da kahırlanırdı.

"Lian Dede, kimse dışsal teknikler çalışarak Xiantian uzmanı olamadı demedin mi?" diye sorar Qin Yu. Lian Yan şüpheyle başını sallar, ama Qin Yu heyecanlanır. Yumruklarını sallar ve der ki: "İyi, kimse Xiantian seviyesine ulaşamadıysa, kesinlikle ben ulaşacağım!"

Lian Yan birden donar.

"Kimsenin ulaşamamış olması, ulaşılmaz olduğu anlamına gelmiyor. Kendime inanıyorum!" Qin Yu'nun gözleri harika parlıyor. 

Lian Yan zorlukla gülüyor.

Dışsal teknikler mi?

Onları çalışmak içsel tekniklere göre hesaplanamayacak kadar daha zor. Dışsal teknikler hep bedeni çalıştırmakla ilgili. Eğer bir insan beden potansiyelinin sınırına ulaşacaksa, çeşitli çalışma metodları kullanmak zorunda olacak, bu da şüphesiz bedenin sayısız değişime katlanmasını gerektirecek. Bu tür bir acı sıradan bir insanın katlanabileceği bir şey değil.

Lian Yan Qin Yu'nun böyle bir acı çekmesine nasıl izin verebilir?

"Xiao Yu, dışsal teknikler çalışmak çok acı vericidir, günde 100 kırbaç yemekten bile daha acı vericidir. Sen Doğu Fatihi Prens'in oğlusun, korunuyorsun, böyle büyük bir acıya katlanmana gerek yok." diye akıl verir Lian Yan. Gerçekten bu kadar küçük bir çocuğun acı çekmesine gönlü el vermez.

Qin Yu yavaşça başını sallar.

"Hayır!" sadece bir kelime söyleyerek, tartışmaya mahal vermez.

Lian Yan ne yapacağını bilmiyor. Düşünüyor:" Neden Qin Klanı'nın insanları hep böyle? Dış görünüşleri boşverin, karakterinin en basit özelliği sonuna kadar kesin olmak. Hedeflerini belirledikleri anda hiç biri geri dönmüyor. Babası da böyle. Şimdi bu da böyle."

Qin Yu birden gülüyor. Lian Dede'sinin ona değer verdiğini biliyor.

"Endişelenme, Lian Dede. Belki hâlâ çalışabileceğim içsel teknikler vardır. Lütfen deneyebileceğim birkaç teknik bul. Sadece eğer içsel teknik çalışamazsam, dışsal teknik çalışacağım." Qin Yu, Lian Yan'ın yanına gider, onu omuzlarınından sarar ve der ki: "Endişelenme, Lian Dede, köşkte en iyi doktor, çeşitli uzman ve fantastik bir kaplıca var. Neden endişeleniyorsun?"

Lian Yan, Qin Yu'nun başını okşar. Yüzünde solgun, nazik bir gülümseme var.

Kesinlikle Qin Yu'nun onu endişelendirmek istemediğini biliyor.

"Tamam, Xiao Yu, uyumaya gitmelisin. Bu olayı sadece bana bırak," der Lian Yan.

Ama Qin Yu birden başına kaldırır ve der ki: "Lian Dede, lütfen bana dışsal çalışma yapan bir uzman bul. Bir eğitmenimin olması daha iyi."

"Endişenme. Bu dede bilir." der Lian Yan gülerek. Qin Yu birden güler ve Lian Yan'ın yanağına sevecen bir şaplak atar. Sonra kapının dışına doğru seker ve bağırır: "İyi geceler Lian Dede. Ben de uyuyacağım!"

Sesi kesildiğinde çoktan odadan çıkmıştı.

Lian Yan hemen fırçasını ve kağıdını çıkarır ve bir mektup yazar...

***

Qin De Yan Şehri'ndeki konağını çalışma odasında duruyor.

Başını kaldırıyor ve pencereden dışarı bakıyor. Şu anda aydınlanıyor.

Siyahlara bürünmüş bilge Xu Yuan geldi. Elinde bir mektup tutuyor. Qin De'nin yanına yürüyor ve bir gülümsemeyle: "Majesteleri, bu mektubu Lian Amca güvercinlerle ulaştırdı. Xiao Yu hakkında. Bir bakmalısınız."

Qin De mektubu alır ve bir çırpıda okur. Okurken gözlerinde karmaşık duygular var. Uzun bir zaman sonra, hâlâ mektubu yere koymadı.

"Majesteleri..." Xu Yuan sessizce ona seslenir. Qin De bir anda ayılır. Bir içsel enerji akıntısı elinde mektubu hemen küllerine kadar yakan bir ateş oluşturur. Bundan sonra, hâlâ zalim bir surat ifadesiyle, soğukça der ki: "Xu Yuan, konaktaki bütün içsel enerji ve dışsal enerji üzerine olan kitapları al, her birinin kopyasını çıkar ve kopyaları Sisli Köşk'e gönder."

Xu Yuan şaşırdı. Qin Yu'nun içsel teknikler  çalışamayacağını o da biliyor. İçsel teknik kitaplarının ne kadar değerli olduğunu da biliyor. Chu Hanedenanı'nın İmparatorluk Sarayı'ndaki gizli kitaplarla karşılaştırınca bile, Doğu Fatihi Prens'inin içsel teknik kitapları çok daha değerli olacaktır.

Bu kadar gizli kitapları, içsel teknikleri çalışamayan Qin Yu'ya vermek, tam bir israf değil mi?

"Majesteleri, hepsini mi kast ediyorsunuz? Atalardan Kalma Ejderha Sanatı'nı bile mi? Ama Xiao Yu, içsel enerji çalışamıyor..." diye tekrar sorar Xu Yuan.

Qin de soğukça "Az önce ne dediğimi duymadın mı?" der. Xu Yuan başını sallar ve artık birşey söylemez. Qin De'nin kafasının dolu olduğunu görebiliyor. ve Qin De'nin şu anki ruh halini de tahmin edebiliyor.

"Ayrıca..." iç çeker Qin De, "Yu'er dışsal enerji uzmanları da istiyor, değil mi? Vahşet Kaplanı Birlikleri'ndeki 3 büyük dışsal enerji uzmanını da götür. Ek olarak, 3 Doğu Diyarı ülkelerindeki bütün dışsal enerji uzmanlarını bul ve onları da gönder."

"Emredersiniz!" diye emri cevaplar Xu Yuan.

Qin De bir an durur sonra birden: "Xu Yuan, Engin Çöl'e General Zhao Yunxing'in Sisli Köşk'e gitmesini söyleyen bir emir götür. Eğer Yu'er onu öğretmen olarak seçerse, Sisli Köşk'te bir yıl kalacak." der.

"General Zhao Yunxing?" Xu Yuan şok oldu.

Qin De başını sallar ve çalışma odasının dışına çıkar. Xu Yuan birden onun arkasından "Majesteleri, Yan Şehri'ne bu sefer dönüşünüzde, Xiao Yu'yu görmek için Sisli Köşk'e gitmez miydiniz? Onu son görüşünüz bir yıldan çok daha önceydi. Bir günlük gezi için zaman sıkıştıramaz mıyız?" der.

Qin De biraz sarsıldı. Sakince: "Bu gerekli değil." Bundan sonra hemen çalışma odasından dışarı çıkar. Xu Yuan gözleriyle Qin De'nin sırtını takip eder sonra başını sallar ve iç çeker: "Neden Qin Klanı insanları hep böyle? Her biri çok inatçı. O anki andı için, baba oğul arasındaki sevgi bile mi görmezden geliniyor?"

Xu Yuan bir iç çeker ve çalışma odasından çıkar, yerde kalanlar sadece yanan mektubun  külleri.{ 2 yorum ... read them below or Comment }

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan