Posted by : NightTheFox


Çevirmene ayrılmış bir bölge: Evet. Bir dönüş yaptım artık! Umarım bu bölümü beğenirsiniz ve bizi desteklemeye devam edersiniz. Sizin de bildiğiniz gibi tekrar okul dönemi yaklaşıyor(Benim için de yaklaşıyor evet. Mezunum artık.. Üniversite olmadı sonuçta :P) Bu beni nasıl etkiler hiç bilmiyorum. Ama en geç 2 haftada bir bölüm çıkartmaya ÇALIŞACAĞIM. Teşekkürler. 


------------------------------------------------------------------------------------------------

"Awoooooo..."

Acınası bir ulumanın ardından Gri Kurdun canı Rui'nin sürekli atakları sonucu bitti ve yere düştü.

Ding!


Ding!


(Ç/N: Biliyorum. Sondaki işlemi anlamak çook zor :D Benim de kafam karıştı bir anlığına. Ama hemen açıklayayım. Adamımız daha 0. seviyeydi. Bu yüzden kendinden 5 seviye yüksek yaratık kestiğinde kazandığı EXP 5 katına çıkıp 20%'si alındı. Bu da 300 EXP daha fazla olduğu anlamına geliyor. Diğer bir deyişle, kendinden 5 seviye yüksek bir yaratık keserse her seferinde 2 kat EXP kazanacak :D)

Ding!


"Metod 1'i seç!"

Deneyim Puanının Seviye 0'dan Seviye 1'in 50%'sine geldiğini görünce, Rui istemsizce gülümsedi. Kendi seviyesinin çok üstünde bir yaratıktan gelen EXP! Sadece bir kurt öldürerek, bir seviye atlamış ve diğerini yarılamıştı. Seviye 0'dan 1'e gelmek için Tavşan gibi yaratıklar öldüren oyuncular seviyeyi atlayabilmek için 20 tane kadar öldürmelilerdi. Kim bilir bu ne kadar zaman alır.

Kazandığı 2 yetenek puanını kullanmak için statü penceresini açtı. Yetenek dağılımları için 2 metod olduğunu öğrenmeden önce, Rui eline geçecek 5 puanı 3 STR, 1 VIT ve 1 AGI* olarak dağıtmayı düşünüyordu. Onda eksik olan şey saldırı gücüydü, yani STR'ye daha fazla puan koyması gerekiyordu. Sistemin bu şekilde tasarlanmasını beklemiyordu. Metod 2'yi seçse bile durum çok farklı olmayacaktı fakat şimdi daha fazla MP'si vardı. Hırsızların Büyü Saldırısı'na ihtiyaçları olmasa bile INT'ye puan koymak her seviyesi için 10 MP kazandırdığından ona yine bir fayda sağlıyordu ve bu MP Yenilenmesini de etkiliyordu.

Yetenek puanlarını dağıttıktan sonra, Rui yere eğildi ve Gri Kurt'dan düşen paraları aldı.

10 bakır para!

'Bu da ne, bir canavar öldürmek sadece 10 bakır mı düşürdü? Küçük bir iksir şişesi bile 20 bakır tutuyor. Bu sistem gerçekten s—mış.' Hele tavşanlar ve tavuklar hiçbir şey düşürmüyor. Sistemin oyunculara ilk girişlerinde bir başlangıç seti vermesi iyi bir şeydi. Diğer türlü, üstüne giyecek eşyası olmayan hatta canavarları öldürmek için tahta kılıcı bile olmayan oyuncular olurdu.

'Peki, tek başına bir Gri Kurdu öldürmek zor olmadığından, bir can iksirine ihtiyacım yok. Şu anda, EXP daha önemli!'

Rui gülümsedi, omzunu silkti ve bakır paraları çantasına koyup sıradaki avını arayarak yürümeye devam etti.

Bir Gri Kurdu EXP için öldürdükten sonra, devamı daha kolay geldi. Sadece kendi hızına, tepki süresine ve çevrelenmekten kaçınmasına güvenerek bir Gri Kurdu öldürmek çocuk oyuncağıydı!

Gri Kurtların bölgesine girdiğinden beri yaklaşık üç saat geçmişti ve Rui 4 kere seviye atlamıştı.

Yerdeki bakır paraları ve küçük bir şişe can iksirini yerden aldıktan sonra, Rui çimenlere oturdu. Durmadan savaştığından dolayı, canlılık gücü düşmüştü ve bu yüzden yorulmuştu. Ne yazık ki, gerçekte, bıçakla yapılan temiz bir vuruş ölümcül olurdu. Ancak, sanal gerçeklikte, dikkatlice bir yaratığın boğazını da kessen, her zaman ölmezler, bunun yerine HP kaybederlerdi. Gri Kurtlarla uğraşmak kolay olsa da her zaman tetikte kalmak ve isabetli bir şekilde boğaz kesmek fazlasıyla akıl yorucuydu.

Yeşil düzlüğe bakınca, bir ruh bile yoktu burada. 'Kismet'in gerçeklik seviyesi çok iyi yapılmıştı. Hafif bir rüzgar esip geçtiğinde Rui sadece yenileyici bir havayı hissetmemiş ayrıca rahatça yeşil çimlerin savrulmasını da görmüştü.

Güneşli bir günde bu güzel ve barışçıl mekanda bulunmak herkesi iyi hissettirirdi. Gerçekte böyle bir manzarayı birinin görebilmesi neredeyse imkansızdı. Ekolojik tahribatlar, yoksulluk, açlık, ırk ayrımcılığı, kaynakların çalınması... insanlar bunlara çok alışmıştı. Geçmişteki savaşlara nazaran ciddi bir durum patlak vermese bile insanlık kendi kendine dünyanın sonunu getirebilirdi. İnsanlar ve onların kalplerindeki duygusuzluk yıkımı getirmeye bağlanmıştı.

'Kismet', Rui en başından beri bunun sıradan bir oyun olduğunu düşünmemişti. Birçok ülkenin teknolojik çalışması sadece basit bir oyun için olabilir miydi? Sanal gerçeklik gerçeklik kullanarak birçok sorun ortadan kaldırılabilirdi, ne tür sorunlar olacağını ise gelecekte öğrenebiliriz sadece.

Rui dünyanın gidişatına pek önem vermemişti. Ancak aniden bir sanal garçekliğe girmek ona rahat ve zevk alınabilir, onu bu oyunun en iyisi olmaya iten bir his vermişti. Bu Rui'nin karakteriydi. Yapmasa da sorun olmazdı fakat eğer yapmak istiyorsa bunu güzelce yapmalıydı. Suikastçi olmaya adandığında da böyle olmuştu; en iyi olmak için yapabileceğinin en iyisi yapmıştı ve en sonunda Suikastçilerin Yüce Kralı olmuştu.

Ayağa kalkarsan poposunu silkeledi ve etrafına bir göz attı. Gri Kurtların bölgesi az çok onun tarafından temizlenmişti. Gri Kurtlarla yaptığı savaşlar sırasında Sanal Dünyanın olayını kapmış, ona alışmış ve sanal vücudunun farkındalığı git gide daha iyi olmuştu. Daha seviye 0 iken seviye 5 bir Gri Kurdu öldürebiliyordu ve seviye 4'de savaş deneyimi kazanmışken. Rui doğal olarak alanın derinliklerine daha güçlü ve zorlu avlarını bulmak için yürümeye başladı.

Yetenek puanlarına bakınca ve onlara puan ekleyince her yeteneği artmıştı. Şu an, acı çekenler Gri Kurtlardı o sebeple Rui bu tacizini bitirdi.

Çantasını açtığında içeride 3 gümüş ve 47 bakır para, 7 küçük HP iksiri(10 saniye içinde 100HP yeniler), 4 küçük MP iksiri(10 saniye içinde 100MP yeniler) vardı. Bu düşenler güzel bir hasat sayılabilirdi.

Gri Kurtların bölgesi küçük bir ovaydı ve derinlere indikçe arazi değişmeye başlamıştı. Küçük bir tepenin üstünde Rui daha büyük bir Gri Kurt gördü.


(Ç/N: Yaralama gibi bir anlama geliyor Lacerate. Yani bir saldırıdan sonra ekstra hasar veriyor. Normalde yaralama olarak bırakacaktım fakat ingilizce başladığım için anlama sıkıntısı olmasın diye böyle yaptım.)
'Elit Canavar?'

Rui hafifçe gözlerini kıstı. Küçük bir tepeye tırmanarak böyle bir yaratıkla karşılaşacağını hiç düşünmemişti; kalbi çılgınca atmaya başladı.

Bir oyun oynamanın amacı neydi? Herkesin farklı nedenleri vardı. Fakat Rui için oyun oynamak, yalnızca hislerini canlı tutmak için bir araçtı. Birçok insan gerçek hayatta kendini zayıf hissedebilir fakat sanal gerçekliğe girdikten sonra, korkusuz birer savaşçıya dönerler. Rui'nin aklında, 'korkaklık' kelimesi asla varolmamıştı gerçek hayatta ve tabiki bu yüzden oyun dünyasında da onun korkmadığını söylemek gereksizdi.

Oyun ekipmanlarını paketlenmesi sırasında eşyalar 'Kismet'in konseptini basit bir şekilde anlatan kullanım kılavuzu ile birlikte gelmişti.

Canavarlar: Normal canavarlar, Gelişmiş canavarlar, Elit canavarlar ve Patron* Canavarlar olarak sınıflandıılmıştı. Elit ve Gelişmiş canavarlar, normal canavarların yükseltilmiş versiyonlarıydı. Ancak, ne kadar güçlü oldukları belirtilmemişti. Bu canavarların ne kadar ve hangi sınırlara kadar geliştiğine bağlıydı.
(Ç/N: Boss Canavarlar yazmak istemedim bu yüzden Patron Canavar yazdım fakat onu gerekli olursa daha uygun bir şeye çevirebilirim. Hatta şu an size birkaç seçenek veriyorum. Lütfen yorumlarınızda belirtin hangisini tercih edeceğinizi. Birdahaki bölüm çıkana kadar en çok yorum alanı kullanacağım bundan sonra. Patron Canavar, Canavar Lideri, Canavar Şefi, Lider Canavar. Bunların dışında konuya uygun olan bir yorumunuz varsa onu da dikkate alabilirim. Teşekkürler!)

Patron kategorisi için ise, onlar nihai güçte canavarlardı. Sadece çılgın stat'lara sahip değillerdi ayrıca birçok yetenekleri vardı ve uğraşması çok zordu. Patron sınıfından bir canavarla karşılaşırken, birçok güçsüz oyuncu anında öldürülürdü. Ancak, yüksek hasarına rağmen, bu canavarlardan düşen eşyalara gıpta ile bakılırdı. Gelişmiş ekipmalar, gelişmiş eşyalar, özel eşyalar ve dahası, bunların hepsi oyuncuların arzuladıkları şeylerdi. Görevler ve hazına sandıklarının dışında, gelişmiş ekipmanların çoğu Patronları öldürmekten geçiyordu. Lakin, 'Kismet'te patron canavarların zorluğu çok yüksek bir seviyede ayarlanmıştı ve hafife alınamazlardı. Ek olarak, oyunda çok fazla Patron Canavar yoktu, çok güçlülerdi ve yeniden doğma süreleri de oldukça uzundu. Ayrıca, düşen eşyalar ilk seferde, sonrakilerle karşılaştırıldığında daha değerliydi.

Aslında, normal canavarlarla patron canavarlar arasına Gelişmiş ve Elit canavarları eklediler ve bunların ikisi bir küçük patron'a eşitti. Buna rağmen gerçek bir Patron ile karşılaştırılamazlardı bile, başa çıkması nispeten daha kolaydı fakat normal yaratıklara göre daha güçlülerdi.

Elit Gri Kurdun statlarına bakınca, Rui statlarıyla karşılaştırmaktan alıkoyamadı kendisini. HP, STR ve AGI statları açıkça kurdunki kadar iyi değildi fakat hızları neredeyse eşitti.
Ancak, Elit Gri Kurt ile kıyaslandığında Rui iksir içebilmesi sebebiyle birçok avantaja sahipti; 7 şişe ile 700HP yenileyebilirdi. Kendi hızını da bildiğinden, Elit Gri Kurdun bir sorun yaratmayacağını düşündü. Ötesinde, Nimble Wind ile hızını geliştirdiğinde yaratığı öldüremese bile onun için kaçmak zor olmazdı.

Yavaşça eğilirken Rui 'güvenli bir şekilde geri çekil ya da saldırmak için ileri atıl' şeklinde düşündü en iyi duruşuyla Elit Gri Kurda yaklaştı, öncekiler gibi. Elit Gri Kurttan üç metre uzaktayken, onun sakin gözleri bir anda değişti. Kurt aniden döndü ve gözleri Rui'ye kitlendi, acayip bir sivrilikteki dişlerini göstermek için ağzını açtı.

'Lanet, Elit Gri Kurt olarak çağırılmasına şaşmamalı. Uyarılma mesafesi 3 metre!'

"Awoooo..."

Sesli bir uluma ile, Elit Gri Kurt kana susamış yüzünü ortaya çıkarttı ve Rui'ye doğru atıldı.

'Çok hızlı!'

Rui'nin gözbebekleri küçüldü ve hızlıca yana doğru kaçtı. Ancak aralarındaki mesafe çok az olduğundan ve Elit Gri Kurdun uyarılma mesafesini bilmediğinden, ısırıldı. Hayati bir noktadan darbe yememiş olsa da, Rui kurt tarafından ısırılmıştı.'Has—! Lanet olsun, benim üstüme atıldı ve aniden canımın üçte birini kaybettim. Eğer yeterince hızlı kaçmasaydım ve zayıf noktalarımda birine denk gelseydi, çok daha fazla HP kaybedebilirdim. Allah kahretsin, sadece ilk saldırısı olmasına rağmen Lacerate yeteneğini tetikledi bile. Elit Canavar olarak adlandırılmasına şüphe yok. Dikkatsiz olmamalıyım. Yoksa, kurdu öldürmek yerine onun tarafından yenilirim!'

HP'sinin aşağıya indiğini hissettiğinde Rui hayret etmişti. Hızlıca yana doğru kaçtı HP iksiri aldı ve hiç şüphe duymadan onu içti.

'Adi yaratık, seni öldürmeyeceğimi mi düşünüyorsun?'

Korkusuzca atılan Elit Gri Kurda tekrar bakarken Rui içinde köpüren öfkeyi hissetti. Lakin, bilgece bir hamle yapıp kurdu daha da provoke etmedi. Bunun yerine, kaçtı ve azalan canının yeniden dolmasını bekledi. Canavar bir elitti yani onunla karşılaşmak için en iyi durumunda olması gerekiyordu ve bir hata yapıp ölmek bu durumdayken çok kolaydı.

Sadece bir canavarın zayıf noktasına saldıran oyuncuların kritik vurma şansı yoktu, aynı zamanda canavarlar da bunu yapabilirdi; özellikle gelişmiş canavarlar. Çoktan deli gibi olan statları ile bir kritik vuruş indirise bu hayatına mal olabilirdi. Rui yeni yaratılmış karakterinin burada ölmesini istemiyordu.


On saniye çabucak geçti ve Rui'nin canı sonunda tekrar dolmuştu. Takipteki Elit Gri Kurda tekrar bir bakış attı, tahta kılıcını sertçe kavradı ve soğuk gülümsemesini açığa çıkardı.

<<<3.Bölüm

{ 8 yorum ... read them below or Comment }

 1. Güzel bir bölüm ama iki hafta çok uzun bir süre. O zamana kadar hikayeyi unuturuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerekirse bir özet koyarım merak etmeyin :) Ama derslerimden kısamam, üzgünüm.

   Sil
  2. Ayrıca unutmanız biraz imkansız. Sonraki bölümde ilk cümleden sonra anlarsınız ne olduğunu. Hatırlarsınız... Ama tabi siz hatırlamam ben kardeşim! diyorsanız ben bilemem orasını :/ İlk defa bu kadar yaratıcı bir hız lazım tarzı bir yorum gördüm ^^

   Sil
 2. Eline sağlık boss için reis uygundur bence

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler okuduğun için :) Ayrıca Canavar Reisi ve Canavar Lideri arasında kaldım en son :) Hangisi duruma daha yakışırsa onu kullanacağım :) Tekrar teşekkürler yorumun için :)

   Sil
  2. Lider sanki daha bi hoş duruyor

   Sil
 3. Elinize saglik bölüm icin teşekkürler dersler önemli tabi sınavında başarılar

  YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan