Posted by : Natsume


Herkese Merhabalar,
Uzun bir aranın ardında yeni bir güncelde buluştuk nasılsınız bakalım, yazı iyi değerlendirebiliyor musunuz? Biraz uzatacağım artık kusuruma bakmazsınız malum bahsedilmesi gereken şeyler var.

Öncelikle aramıza yeni katılan Cetus ve Alper'e bir hoşgeldin diyelim.Cetus World Gate Online'ı devam ettirmeyi kabul etti ve sağolsun hem eğlenceli hem de hızlı bir şekilde çevirmeye devam ediyor.Alper ise çoktandır öksüz bir şekilde kenara çekilmiş olan Samayou serisini baştan çevirmeyi kabul etti.İtiraf etmeliyim seri Alper'in ellerinde başka bir boyut kazandı, böylesine güzel bir seriyi kaçırmayın derim.

NightTheFox ufak bir operasyon geçirdi arkadaşlar, buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.Tabi önemli bir şey değil merak etmeyin, yakında Shadow Rogue'den yeni bir bölüm bekleyebilirsiniz kısaca.

Yaz tatilim ile ilgili hesaba katmadığım bir şey oldu, pek severek yapmasam da sabah 10 akşam 10 çalışıyorum.Bugün izinliyim onu da Mushoku'ya ayırdım hadi yine iyisiniz.He bir de takım elbise isteyenleri dükkana bekliyorum.Bunlar bir yana, kurban bayramına kadar bölüm çıkarabilir miyim emin değilim.Sadece elimde olan bir durum değil bilin istedim.Güzel bir haber de Shin'den geldi yakın bir zamanda PC'si yapılacakmış.Müsait olursa NGNL'nin devamı gelecek kısaca.Mira her zamanki gibi Stellar'ı çevirip haftalık bölümünü vermeye devam ediyor.Kirika serileri kontrol etmeye başladı, hepsi için diyemesem de kontrol edilen seriler için daha kaliteli çeviriler bekleyebilirsiniz.Serilerle ilgili haberlerimiz bu kadar.

Geçen hafta Lightnoveltr'de dönen muhabbete yönelik tekrar söyleme ihtiyacını duydum.Arkadaşlar zaten tek tük LN çevirisi yapan site var.Normalde seri ülkesinde haftada bir çıkar, çevirisi de haftada bir olur, bunu hızlı hızlı yapanlar bağışa dayalı çalışır.Çıkaranları takdir ediyoruz, ama bizim işleyiş tarzımız böyledir.Gönüllülük esası ile çalışıyoruz haftada, iki haftada bir çıkaran kişi kendi isteğiyle yapıyor yani.Bize yavaşsınız, günlük çevirseniz, iki-üç kişi beraber çevirseniz gibi yorumlarla gelmeyin lütfen.Ayrıca rica ediyorum arada güncelleri okuyun.

Gelelim üzücü haberlere.Sitenin kurucularından Eva sene içerisinde okula odaklanıp bilgisayarını kaldıracağından tahminimce uzun bir süre bizimle olmayacak, veya gölgelerin ardından bizi destekleyecek,bilemiyorum.Bizim lokomotife kömür atan elemanlardan birisi gitti kısaca.Aynı şekilde Aozora'nın dış işleri bakanı Narowi de sene içerisinde daha yoğun olacağı ve sitenin çok zamanını alması gibi sebeplerden ayrılmayı tercih etti.İkisinin de sitemize çok faydası dokundu.Bugün buralara geldiyse site onların katkısı sayesindedir, inşallah takipte olurlar.Son olarak Eylül'e girmek üzereyiz, okullar açılacak bir süre sonra.Düzenin oturmasıyla birlikte ben çevirilerin hem olumlu hem de olumsuz etkileneceğini düşünüyorum.Ama yine de çeviri sayısında artış bekleyebilirsiniz.Bunun dışında Ark serisi için çevirmen arıyoruz, bize katılmak isterseniz bekliyor olacağım.Tate no Yuusha'yı çevirmek isteyen olursa yine bizimle irtibata geçebilir.Başka bir yer çevirmeye başlarsa duyuru kaldırılacaktır.Şimdilik yeni serilere açık değiliz önce devam etmekte olanları rutine sokmaya çalışıyoruz.Benden bu kadar, tekrar görüşene dek sağlıcakla kalın.

NatsuJun

Yeni Bölümler

{ 1 yorum ... read them below or add one }

  1. Herkesin ellerine sağlık. Geç gördüm ama takipdeyim tabiiki. Bu güzel grupta olmak ayrı bir şeydi :) Bölümler için teşekkürler ^-^ -Narowi

    YanıtlaSil

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan