Posted by : Natsume

   
     Herkese Selam,
 

     Ben Mushoku'nun çevirmeni Natsujun nasılsınız bakalım? Yaz geldi sıcaklar iyice vurdu başa aman dikkat edin.Tabi siz şimdi 'yaz geldi çeviriler iyice aksadı çevirmenler yatıyor' diye düşünüyor olabilirsiniz, kısmen de doğru yani tatile gidenler falan oldu haliyle normal.O bir yana tercih sonuçları açıklandı biliyorsunuz, yerleşmeye çalışan arkadaşlarımızın uğraşları var,bazımız işte çalışıyor bazımızın pc si bozuk aksamanın sebebi genel olarak bunlar ama merak etmeyin yine de yayınlar tam gaz devam edecek.

     Şimdi size birkaç meseleden bahsedeyim.Öncelikle siteyle ilgili kritik olduğunu düşündüğümüz kararlar aldık.Siz de seriler ilerlemiyor diye yakınıyorsunuz,biraz haklısınız da,bunun üzerine çeviriyi bırakıp giden çevirmenlerimiz de oluyor.Sağlık olsun, haberler şöyle :

      World Gate Online bir süreliğine askıya alındı.Euphia'nın  üniversiteye yerleşme durumu ve bu aralar çalışmasından dolayı WGO gibi bölümleri uzun bir seriye devam edecek hali yoktu.Şuan verebilirse Iris'in bölümleri nispeten kısa olması sebebiyle ona devam edecekmiş.Sene içerisinde ne olur bilmiyoruz.

     NightTheFox Ark'ı arka plana itip Shadow Rogue'yi güncele getirmeye öncelik verdi.Şuan tatilde olmasından dolayı bölüm veremiyor ama gelince nispeten daha kısa olan Shadow Rogue'den bolca bölüm bekliyoruz kendisinden.Ark'ı da bir yandan vermeye devam edecek merak etmeyin.

     Biliyorsunuz Miranami Tsuki Konijiki no Wordmaster çevirecekti iptal olunca Stellar Transformation'a geçti,şuan devam ediyor da, bu haftalık internet erişimi olmamasından ötürü aksadı sadece.

     Tate no Yuusha'yı yapmaya sıcak bakmıştık ancak biliyorsunuz seri çok uzun, Ancaks'ın bu sene lys maratonu olacağından kendini bu seriyle yormaması daha doğru olur diye düşündük, kendisi de aynı şekilde düşünüyor.Ama üzülmeyin bu hafta 7Nights'tan bir bölüm bekliyor sizi hadi yine iyisiniz.Tate no Yuusha'ya gelince,başlamadan seriyi bıraktık,sadece tanıtım duruyor.


     Samayou'nun çevirmeni Samsa ayrılmıştı, serinin az bölümü var fakat her bölüm 12 ila 15 bin kelimeden oluşuyor yani çok çok uzun,bundan dolayı çevirisini bıraktık.

     Mushoku Tensei gelmeye devam edecek arkadaşlar, bütünleme sınavlarım bitti elimdeki mangaları da güncele getirip daha hızlı çıkması için çaba sarf edeceğim, takipte kalın.

     NGNL malesef bu haftalık çıkmayacak,Shin'in pc si bozukmuş ,zannen deshita.

     Bu haftanın güzel haberi bir çevirmenimiz daha oldu, Setsuna çevirmek istediği seri 'Rokka no Yuusha' ya başlayacak umarım beğeneceğiniz bir seri olur.

     Gelgelelim genel haberlerimize, arkadaşlar artık yeni seri alımı yoktur, gelen çevirmenlik isteklerine de yarım kalan serilerden başlamaları kaidesiyle kabul edeceğiz.Hakomari'yi çeviren arkadaşı bu şekilde reddetmek durumunda kaldık bundan sonra da durumlar böyle bilginiz olsun.(en azından şimdilik) Şuan askıda olan ve ya bırakılan seriler için ben çevirmen olurum derseniz buyrun bize katılın.

Bir diğer haberimiz ise blogger çerez sorunu.AB yasalarına göre google bloggerdan böyle böyle kazanç sağlıyor diye bilgilendirmemiz gerekiyormuş.Tabi bu bizi çok ilgilendirmiyor ama bunu belirten bir yazı koyacağız siteye bunu da demiş olalım.

     Son bir husus, geçen rastgeldiğim durum.Biliyorsunuz chatangoda serilerle alakalı spoiler vermenizi istemiyoruz özellikle bizim sitenin serileriyle alakalı, her ne kadar zaten olacak gibi duran bir konuyu söylemiş olsanız da lütfen spoilerlarınızı ve serinin geleceği ile ilgili şeyleri kendinize saklayın çeviri şevkimizi kırmayın( dediğin durum diğer bölümde söylenecekti hani ne gereği var?).     Kusura bakmayın uzun oldu başınızı ağrıttım ama bunların hepsi söylenmesi arz eden durumlar yeni bölümlerde ve güncellerde görüşmek dileğiyle,hoşçakalın...

Leave a Reply

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

Sohbet

Yeni Bölüm Geldiğinde Haberin Olsun

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Copyright © 2013 Aozora Çeviri Grubu - Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan